Pasaulyje

2019.03.15 13:37

Interpolas paskelbė su Khashoggio nužudymu siejamų asmenų paiešką

ELTA 2019.03.15 13:37

Tarptautinė policijos organizacija Interpolas Turkijos prašymu paskelbė paiešką 20 asmenų, siejamų su Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggio nužudymu konsulate Stambule.

Pasak Turkijos teisingumo ministerijos, Interpolas kovo 1-ąją paskelbė vadinamąjį „Raudonąjį pranešimą“ (Red Notice) dėl 20 įtariamųjų paieškos. Į Interpolą Turkija kreipėsi dar praėjusių metų pabaigoje.

„Raudonuoju pranešimu“ Interpolui priklausančios šalys raginamos sulaikyti įtariamuosius, tačiau tai nėra tarptautinis arešto orderis. Turkijos teisingumo ministerija kol kas nepateikė duomenų apie ieškomų įtariamųjų tapatybę. Tačiau manoma, kad tai gali būti spėjami nužudymo užsakovai ir vykdytojai.

J. Kashoggis spalio 2-ąją buvo nužudytas Saudo Arabijos konsulate Stambule specialiai čia atvykusių 15 Saudo Arabijos agentų būrio. Spaudžiamas užsienio, Rijadas po kelių savaičių neigimo galiausiai pripažino, kad vyriausybės kritikas buvo nužudytas per nepavykusią jo sulaikymo operaciją. Saudo Arabijoje nuo sausio pradžios dėl nužudymo teisiami 11 įtariamųjų.