Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzija laukia tvirtos taikos Ukrainoje ženklų, tik tada Rusija gaus „Mistral“ laivus

BNS 2015.02.14 17:02

Prancūzija Rusijos užsakytus du karo laivus perduos tik tada, kai bus konkrečių tvirtos taikos Ukrainoje ženklų, pareiškė ketvirtadienį Prancūzijos gynybos ministras.

Prancūzija Rusijos užsakytus du karo laivus perduos tik tada, kai bus konkrečių tvirtos taikos Ukrainoje ženklų, pareiškė ketvirtadienį Prancūzijos gynybos ministras.

Vakarai kaltina Rusiją separatistų Ukrainos rytuose palaikymu ir ginklavimu, nors Maskva tai neigia.

Europos Sąjungai ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms paskelbus Rusijai sankcijas, Prancūzijai tapo sudėtinga vykdyti savo įsipareigojimą dėl 1,2 mlrd. eurų sutarties pateikti du „Mistral“ klasės karo laivus Rusijai – nors sutartis buvo pasirašyta dar gerokai iki krizės.

„Turi būti paliaubų procesas, kurio būtų laikomasi, ir politinių gairių, kurios vestų taikos ir ramybės sugrąžinimo link“, – sakė Jeanas-Yves Le Drianas radijui „Europe 1“.

„Kadangi pastangos nėra nei akivaizdžios, nei įrodomos, mes negalime priimti sprendimo“, – pridūrė ministras.

Sutartis tarp prancūzų bendrovės DCNS ir Rusijos „Rosoboroneksport“ dėl dviejų „Mistral“ klasės laivų pristatymo Rusijai buvo pasirašyta 2011 metais. Pirmąjį laivą buvo numatyta pateikti Rusijos laivynui 2014 metų pabaigoje.

Paryžius lapkričio pabaigoje pareiškė, kad pirmojo karo laivo pateikimas Rusijai stabdomas „iki kito pranešimo“.

Šiuo metu du šio tipo laivai – „Vladivostok“ ir „Sevastopol“ – yra Sen Nazero uoste Prancūzijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi