Pasaulyje

2014.12.31 15:45

Škotijoje pirmąkart sutuoktos gėjų ir lesbiečių poros

BNS 2014.12.31 15:45

Pirmosios Škotijoje gėjų ir lesbiečių santuokos ceremonijos įvyko trečiadienį tuojau po vidurnakčio, kai dvi poros prisiekė amžiną meilę Glazgo mieste.

Pirmosios Škotijoje gėjų ir lesbiečių santuokos ceremonijos įvyko trečiadienį tuojau po vidurnakčio, kai dvi poros prisiekė amžiną meilę Glazgo mieste.

Kiltus dėvintys Joe Schofieldas ir Malcolmas Brownas, kuriems abiem – po 42 metus, skambant dūdmaišių melodijoms įžengė į Profsąjungų rūmus antradienį 23 val. 30 min. vietos (trečiadienį 1 val. 30 min. Lietuvos) laiku, o kai laikrodis išmušė vidurnaktį, prasidėjo oficiali ceremonija.

Pora apsikeitė žiedais ir apsikabino, prieš pasirašydama santuokų registravimo knygoje. Tuomet Škotijos poetė Liz Lochead perskaitė specialiai šiai progai sukurtą sonetą.

Pagal Škotijos tradiciją, pora taip pat išgėrė viskio iš kveicho – dubenelio pavidalo indo su dviem rankenėlėmis, dar vadinamo „meilės taure“.

„Gyvensime kaip esame pratę. Pagaliau galėsiu su pasitikėjimu ir džiaugsmingai pasakyti – „štai mano vyras“. Tai nuostabu!“ – M. Brownas sakė BBC televizijai.

Kitapus miesto 54 metų Susan Douglas-Scott susituokė su 59 metų Gerrie Douglas-Scott, o jų liudininke tapo Škotijos vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon.

„Tai įsimintina diena už lygybę Škotijoje, kai vienalytės poros įgijo teisę susituokti su žmonėmis, kuriuos myli“, – pareiškė N. Sturgeon.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.