Pasaulyje

2014.12.31 09:03

Kanadoje depresijos apimtas vyras nužudė aštuonis žmones

BNS2014.12.31 09:03

Vakarų Kanados policija antradienį ėmėsi tirti kruviną tragediją, per kurią depresijos prislėgtas vyras nužudė šešis suaugusiuosius ir du vaikus, o vėliau nusižudė pats.

Vakarų Kanados policija antradienį ėmėsi tirti kruviną tragediją, per kurią depresijos prislėgtas vyras nužudė šešis suaugusiuosius ir du vaikus, o vėliau nusižudė pats.

Ši „beprasmiška masinė žmogžudystė“ prasidėjo pirmadienio vakarą beveik milijoną gyventojų turinčio Albertos provincijos miesto Edmontono pietinėje dalyje, kai vyras nušovė apie 30 metų moterį ir pabėgo, sakė miesto policijos vadas Rodas Knechtas.

Įtariamas žudikas, kuris, anot giminaičių, buvo linkęs į savižudybę, vėliau nuvyko į vieną namą miesto šiauriniame rajone, kur nužudė dar septynis žmones: tris moteris, du vyrus, mergaitę ir berniuką.

Aukų ir žudiko vardai bei amžius kol kas nebuvo atskleisti.

Policija, gavusi pranešimą apie „nusižudyti linkusį“ vyrą, pirmadienio vakarą pirmiausiai nuvyko patikrinti antrojo namo.

Pareigūnams iš pradžių nepavyko patekti į tą namą, bet sugrįžę jie įsiveržė į vidų ir rado septynių aukų lavonus.

Nusižudžiusio įtariamo žudiko kūnas buvo rastas anksti antradienį viename vietnamiečių restorane Edmontono šiaurės rytiniame priemiestyje Fort Saskačevane.

Viena moteris sakė dienraščiui „Edmonton Journal“ girdėjusi triukšmą lauke prie restorano.

Pažvelgusi ji pamatė kelis policininkus, iš kurių vienas šaukė per megafoną restorane esančiam žmogui: „Išeik pakėlęs rankas!“

Įžengę vidun, detektyvai rado negyvą vyrą ir greitai nustatė, kad jis yra įtariamasis žudikas. Jo vardas taip pat nebuvo paviešintas.

R.Knechtas pabrėžė, kad visuomenei nebuvo kilęs joks pavojus.

„Nemanome, kad ši įvykių virtinė buvo atsitiktiniai veiksmai, – jis sakė per spaudos konferenciją. – Visi šie įvykiai neatrodo susiję su gaujomis – tai veikiau tragiški buitinio smurto incidentai.“

R.Knechtas pridūrė, kad „mūsų mintys su bendruomene .... po šios beprasmiškos masinės žmogžudystės“.

„Edmonton Journal“ cituojami žmonės pasakojo, kad namo Edmontono šiaurėje, kuriame buvo rastos septynios aukos, savininkas buvo patekęs į sunkią finansinę padėtį, o jo buvusi žmona buvo vieno restorano Fort Saskačevane savininkė.

Policijos vadas teigė, kad šis incidentas yra didžiausia kada nors Edmontone įvykdyta masinė žmogžudystė. 1956 metais per vieną tragišką incidentą buvo nužudyti šeši žmonės.

Masiniai nužudymai ir ginkluoti nusikaltimai Kanadoje gerokai retesni negu kaimyninėse Jungtinėse Valstijose, kur daugiau žmonių turi šaunamųjų ginklų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.