Pasaulyje

2019.03.15 08:14

JAV Senatas balsavo prieš Trumpo dėl sienos paskelbtą nepaprastąją padėtį

BNS2019.03.15 08:14

Nepaisydami JAV prezidento tuzinas respublikonų prisidėjo prie Senato demokratų ir padėjo blokuoti nacionalinę nepaprastąją padėtį, kurią Donaldas Trumpas paskelbė norėdamas užsitikrinti galimybes statyti sieną prie Meksikos.

Senato atmetimu baigėsi konfrontacijos su Baltaisiais rūmais savaitė, abiem partijoms Kongrese labai stengiantis naujais būdais rodyti savo galią.

Trečiadienį nubalsavęs už JAV pasitraukimą iš Jemeno karo, Senatas ketvirtadienį 59 balsais atmetė D. Trumpo nepaprastąją padėtį. Už ją balsavo 41 senatorius.

Šie Senato sprendimai gali priversti D. Trumpą pirmą kartą per savo prezidentavimą pasinaudoti veto teise.

Prezidentas buvo perspėjęs dėl abiejų veiksmų. Kelios akimirkos po ketvirtadienio balsavimo jis socialiniame tinkle „Twitter“ parašė vienintelį žodį: „VETO!“

„Ketinu VETUOTI ką tik priimtą demokratų inicijuotą rezoliuciją, nes ji ATVERTŲ SIENAS, taip pat padidintų nusikalstamumą, narkotikų ir kontrabandą mūsų šalyje, – sakoma jo vėlesnėje žinutėje. – Dėkoju visiems stipriems respublikonams, balsavusiems, kad palaikytų sienos saugumą ir mums desperatiškai reikalingą SIENĄ!“

Pasibaigus antriems D. Trumpo valdymo metams, tuzinas „maištaujančių“ respublikonų, kuriuos skatino demokratai, pademonstravo pasiryžimą politiškai rizikuoti.

Tačiau tuo atveju, jeigu Kongreso respublikonų parama D. Trumpui šiuo klausimu reikšmingai nesusilpnės, pirmasis prezidento veto tikriausiai liks galioti.

Senatui ir Atstovų Rūmams reikėtų dviejų trečdalių balsų daugumos, kad atmestų Baltųjų rūmų veto. Abi partijos sako, kad tokį skaičių vargu ar pavyktų sutelkti.

„Ji nebus atmesta, o teisės žinovai sako, kad ji visiškai atitinka konstituciją“, – žurnalistams sakė D. Trumpas, kalbėdamas apie savo paskelbtą nepaprastąją padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.