Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV įtraukė dar keturis rusus į sankcijų sąrašą

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmadienį JAV pritaikė sankcijas dar keturiems rusams, kurie įtariami pažeidę žmogaus teises. Tarp jų yra du pareigūnai, kurie nuslėpė teisininko, paviešinusio didžiulio masto korupciją, mirtį kalėjime, skelbia „Reuters“.

Pirmadienį JAV pritaikė sankcijas dar keturiems rusams, kurie įtariami pažeidę žmogaus teises. Tarp jų yra du pareigūnai, kurie nuslėpė teisininko, paviešinusio didžiulio masto korupciją, mirtį kalėjime, skelbia „Reuters“.

JAV Valstybės departamento vyresnysis pareigūnas teigia, jog vizų draudimas ir turto įšaldymas buvo taip pat pritaikytas dviem vyresniems Čečėnijos respublikos pareigūnams, kurie yra įsipainioję į Čečėnijos aktyvisto Ruslano Kutajevo pagrobimą ir kankinimą.

JAV iždo departamentas nurodė, kad šie du asmenys yra Čečėnijos respublikos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Aptis Alaudinovas ir Čečėnijos respublikos prezidento ir vyriausybės vykdomosios tarnybos štabo viršininkas Magomedas Daudovas.

Jie bei generalinio prokuroro pavaduotojas Viktoras Grinas ir tyrėjas Andrėjus Strižovas buvo nurodyti kaip asmenys, kurie turės atsakyti prieš Rusijos teisininko Sergėjaus Magnitskio, kuris atskleidė aukštų Rusijos pareigūnų sukčiavimą, vardu pavadintą JAV įstatymą.

„Būtent V. Grinas buvo atsakingas už dviejų pomirtinių S. Magnitskio bylų pradėjimą. Mus nustebino, kad jie teisė S. Magnitskį po jo mirties, mes nežinojome, kad tai įmanoma“, – sakė vyresnysis Valstybės departamento pareigūnas.

Jis taip pat pridūrė, kad dabar sąraše daugiau žmonių, kuriems buvo pritaikytos sankcijos pagal 2012 m. JAV Sergėjaus Magnitskio teisinės valstybės atskaitomybės aktą.

Jo manymu, tai gali išprovokuoti Rusijos atsaką, bet JAV tikrai neatsitrauks.

Gegužę Rusija pažadėjo kovoti prieš vadinamąsias „nepagrįstas“ JAV sankcijas, pritaikomas pagal S. Magnitskio aktą.

Vašingtonas nesieja šių sankcijų su sankcijomis, kurios buvo pritaikytos Maskvai aneksavus Krymą ir prasidėjus neramumams rytų Ukrainoje.

2009 m. S. Magnitskis mirė, tačiau net po mirties pernai buvo nuteistas už mokesčių vengimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi