Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.30 17:54

„AirAsia“ lėktuvo ieškantys gelbėtojai rado 40 kūnų

Gelbėtojai, ieškantys dingusio oro bendrovės „AirAsia“ reiso QZ8501 lėktuvo, antradienį jūroje rado 40 kūnų, skelbia BBC.

Gelbėtojai, ieškantys dingusio oro bendrovės „AirAsia“ reiso QZ8501 lėktuvo, antradienį jūroje rado 40 kūnų, skelbia BBC.

15.21 val. Žmonių lėktuve istorijos: vyko pratęsti vizų, į skrydį pateko atsitiktinai

Dingusio lėktuvo keleivių artimiesiems sielvartaujant ir laukiant naujienų apie jų mylimus žmones, pateikiame informaciją apie keletą šiuo lėktuvu skridusių keleivių.

Louise Sidharta vyko į oro uostą paimti savo sužadėtinio, kai išgirdo naujieną apie „Air Asia“ lėktuvo dingimą. Gruodžio 28 d. vakarą televizijos kamerų apsuptyje L. Sidharta pasakojo, kad jos sužadėtinis ketino praleisti atostogas su šeima prieš jųdviejų vestuves. „Tai turėjo būti paskutinės jo atostogos su savo šeima“, – pasakojo moteris.

Jungtinės Karalystės (JK) pilietis Choi Chi Manas dingusiu lėktuvu vyko kartu su savo 2-ejų metų dukra Zoe. Vyras neseniai pradėjo dirbti vykdomuoju „Alstom Power“ įmonės direktoriumi. Kartu su dukra jie vyko dingusiu lėktuvu, nes ankstesniame lėktuve nebebuvo laisvų vietų.

Mokyklos, kurioje mokėsi Marianne Claudia Ardhi, Michelle Clemency Ardhi ir Jaydenas Cruzas Ardhi direktorė Yulia Wang patvirtino, kad jie su tėvais Reggy Ardhi, Caroline Harwonas Lioe vyko į Singapūrą švęsti Naujųjų metų.

40-metė moteris Yuni Astutik ilgus metus Singapūre dirbo tarnaite. Į Indoneziją moteris buvo grįžusi tam, kad sudalyvautų vestuvėse.

Korėjiečių kalbos ir kompiuterinių įgūdžių mokyti į Indoneziją kartu su žmona ir 11 mėnesių vaiku atvykęs misionierius Park Seong Beomas skrido į Singapūrą pratęsti vizas.

Piloto kapitono Iriyanto  patirtis siekia 20 tūkst. skraidymo valandų, o 6100 iš jų jis praleido „Air Asia“ „Airbus 320“ lėktuve. Buvęs Indonezijos karinių oro pajėgų F-16 naikintuvo pilotas išėjęs į pensiją tapo komercinių skrydžių pilotu.

Pirmasis pilotas 46-erių Remi Emmanuelis Pleselis kilęs iš Martinikos salos. „Nuo vaikystės jis norėjo tapti lėktuvo pilotu“, – patikino R. E. Pleselio motina. Ji papasakojo, kad apie lėktuvo dingimą gruodžio 28 d. jai pranešė sūnaus mergina.

Studijas jis baigė Paryžiuje, dirbo inžinieriumi „Total“ naftos įmonėje, tačiau darbą paliko tam, kad įgyvendintų svajonę ir taptų lėktuvo pilotu. „Air Asia“ šio piloto patirtis siekia 2275 skraidymo valandas. Jis yra buvęs Prancūzijos pilotų asociacijos prezidentas. Indonezijoje pilotu vyras dirbo trejus metus, o prieš kiekvieną skrydį jis skambindavo Martinikoje gyvenančiai savo šeimai.

11:44 val. Gelbėtojai praneša, kad surasti 40, kaip manoma, keleivių kūnai

Karinių jūrų pajėgų atstovo teigimu, augų skaičius augs.

Dingusiame lėktuve buvusių 162 žmonių artimieji apsikabino ir apsipylė ašaromis Surabajos mieste, iš kurio pakilo tas laineris, pamatę nufilmuotą jūroje plūduriuojantį lavoną per tiesioginę televizijos transliaciją iš B. Soelistyo spaudos konferencijos Džakartoje.

Žmonės verkė, o vienas „AirAsia“ pareigūnas šūktelėjo „Tai beprotiška!“, pasakojo vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Padėtis tame centre buvo įtempta ir emocinga – kai kurie žmonės buvo apimti isterijos ir nepaliaudami verkė.

Vienas vyras nualpo ir turėjo būti išneštas neštuvais.

AFP/Scanpix nuotr.

9.34 vl. Raudonos ir baltos nuolaužos, pastebėtos netoli Indonezijai priklausančios Borneo salos dalies krantų, tikriausiai yra dingusio oro bendrovės „AirAsia“ keleivinio lėktuvo liekanos, todėl tikėtina, kad tas laineris sudužo negiliuose vandenyse, antradienį pranešė vienas Susisiekimo ministerijos pareigūnas.

„AirAsia“ Indonezijos padaliniui priklausantis lėktuvas „Airbus A320-200“, skraidinęs 162 keleivius ir įgulos narius, dingo sekmadienio rytą esant audringiems orams, pakeliui iš Indonezijos miesto Surabajos į Singapūrą.

„Nuolaužos yra raudonos ir baltos spalvos, – Susisiekimo ministerijos oro susisiekimo departamento generalinio direktoriaus pareigas einantis Djoko Murjatmodjo sakė žurnalistams. – Tikriname, ar tai lėktuvo nuolaužos. Tikriausiai jos dalis orlaivio korpuso.“

Sprendžiant iš nuolaužų dydžio ir spalvų, tikėtina, kad tie objektai yra dingusio lėktuvo liekanos, pridūrė D. Murjatmodjo.

AFP/Scanpix nuotr.

JAV pasiuntė karo laivą dalyvauti dingusio „AirAsia“ lainerio paieškose

Vienas JAV karo laivas antradienį prisidėjo prie išplėstos operacijos, ieškant prie Indonezijos krantų dingusio oro bendrovės „AirAsia“ keleivinio lėktuvo, taip pat buvo paskelbti paskutiniai žodžiai, kuriuos lainerio pilotas ištarė oro dispečeriams.

Įrašai rodo, kad prieš nutrūkstant ryšiui pilotas norėjo išvengti smarkios audros, nurodė vienas Indonezijos aviacijos saugumo pareigūnas.

Praėjus daugiau negu dviem paroms po to, kai 162 keleivius ir įgulos narius skraidinęs lėktuvas „Airbus A320-200“ dingo pakeliui iš Indonezijos antro didžiausio miesto Surabajos į Singapūrą, kol kas nebuvo rasta jokių ženklų, koks likimas galėjo ištikti tą lainerį ir kur jis galėtų būti.

Prieš pakylant pilotas prašė leidimo skristi didesniame aukštyje, kad išvengtų audros, bet jo prašymas nebuvo patenkintas, nes tuo populiariu maršrutu skrido daug lainerių, antradienį informavo Indonezijos skrydžių navigacijos tarnyba „AirNav“.

Savo paskutiniame pranešime pilotas prašė pakeisti jo kursą ir pakartojo ankstesnį prašymą leisti pakilti aukščiau, kad išvengtų nepalankių orų.

„Pilotas prašė oro dispečerių leisti nukrypti į kairę pusę dėl blogų orų, kas buvo nedelsiant patvirtinta“, – „AirNav“ skrydžių saugumo direktorius Wisnu Darjono sakė naujienų agentūrai AFP.

„Po kelių sekundžių pilotas paprašė leisti pakilti iš 32 tūkst. pėdų (9,75 km) į 38 tūkst. pėdų (11,6 km) aukštį, tačiau to nebuvo galima iš karto patvirtinti, nes kai kurie lėktuvai tuo metu skrido virš jo“, – pridūrė W. Darjono.

Tai buvo paskutinis kontaktas su „AirAsia“ reiso QZ8501 laineriu.

„Praėjus 2–3 minutėms, kai dispečeris ketino duoti leidimą pakilti į 34 tūkst. pėdų (10,4 km) aukštį, lėktuvas nebeatsakė“, – sakė W. Darjono.

Pasak jo, prieš lėktuvui pakylant pilotas prašė leisti skristi 34 tūkst. pėdų aukštyje, bet dėl intensyvaus eismo tame maršrute prašymas negalėjo būti patenkintas.

„Tuo metu maršrutu M635 skrido 11 lėktuvų“, – pažymėjo W. Darjono, pridūręs, kad tuo maršrutu į Singapūrą per dieną skrenda apie 160 lėktuvų.

Detalių apie piloto paskutinįjį pokalbį buvo paskelbta tuo metu, kai Nacionalinė paieškų ir gelbėjimo agentūra (Basarnas) pranešė išplėtusi lėktuvo paieškų teritoriją.

Ieškotojai dėmesį sutelkę į vandenis aplink Bankos ir Belitungo salas Javos jūroje tarp Sumatros ir Borneo salos, bet armija taip pat buvo paprašyta ieškoti sausumoje, įskaitant kalnuotas teritorijas.

„Basarnas“ vadovas Bambangas Soelistyo sakė žurnalistams, kad paieškų zona buvo išplėsta nuo septynių iki 13 sektorių ir apima 156 tūkst. kvadratinių kilometrų teritoriją.

7.55 val. Sekmadienį dingusio „AirAsia“ lėktuvo paieškose sužibo viltis. BBC informuoja, kad gelbėtojai siunčiami išsiaiškinti, kodėl ties vieta, kur buvo prarastas kontaktas su minėtu orlaiviu, pasirodė dūmai.

Pranešama, kad dūmų linija pastebėta Indonezijos pakrantėje.

Gelbėtojai jau trečią dieną ieško dingusio lėktuvo, paieškos zonų skaičius plečiamas iki 13. Primename, kad lėktuvas su 126 žmonėmis dingo sekmadienį, kai skrido iš Indonezijos į Singapūrą.

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Indonezijos Respublikos prezidentui Joko Widodo dėl daug gyvybių nusinešusios lėktuvo katastrofos, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Indonezijos žmonėms Lietuvos vadovė palinkėjo stiprybės, susikaupimo ir ištvermės.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dėl daug gyvybių nusinešusios oro bendrovės „AirAsia” lėktuvo katastrofos taip pat pareiškė užuojautą.

„Esame giliai sukrėsti ir liūdime dėl žmonių gyvybes nusinešusios lėktuvo katastrofos. Lietuvos gyventojų ir Vyriausybės vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir jų artimiesiems. Linkiu Indonezijos žmonėms stiprybės ir vienybės šią sunkią netekties valandą“, – sakoma premjero užuojautoje.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Seimo ir savo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą per oro bendrovės „AirAsia“ lėktuvo katastrofą žuvusiųjų šeimų nariams, artimiesiems ir visai Indonezijos tautai.

„Kiekvieno žmogaus netektis paliečia dešimtis jo artimųjų – šeimą, gimines, draugus, kolegas. Kartu su Indonezija ir kitomis šalimis, kurių piliečiai skrido lėktuvu, giliai išgyvename šią baisią tragediją. Tikiu, kad bus dedamos visos pastangos katastrofos aplinkybėms ir priežastims išaiškinti“, – užuojautoje teigia parlamento vadovė.

Žuvusiųjų artimiesiems parlamento vadovė linki dvasios stiprybės akistatoje su netikėtai užklupusia skaudžia lemtimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi