Pasaulyje

2012.12.06 18:54

B. Netanyahu ir A. Merkel pozicijos žydų gyvenviečių klausimu išsiskyrė

ELTA 2012.12.06 18:54

Berlyne viešinčiam Izraelio premjerui Benyaminui Netanyahu nepavyko sutarti su Vokietijos kanclere Angela Merkel žydų gyvenviečių klausimu, praneša agentūra AFP.

Berlyne viešinčiam Izraelio premjerui Benyaminui Netanyahu nepavyko sutarti su Vokietijos kanclere Angela Merkel žydų gyvenviečių klausimu, praneša agentūra AFP.

„Mes sutarėme, kad nesutariame", – pareiškė A. Merkel po susitikimo. Kartu ji sukritikavo palestiniečius už vienašališkus jų veiksmus Jungtinėse Tautose (JT). „Balsavimas JT tikrai neprisidėjo prie to, kad greičiau prasidėtų derybos“, – sakė kanclerė.

JT Generalinė Asamblėja praėjusią savaitę suteikė palestiniečiams neprisijungusios valstybės stebėtojos statusą. Izraelis į tai reagavo pareikšdamas, kad Rytų Jeruzalėje ir Vakarų krante statys dar 3 000 butų. Vokietija per minėtą balsavimą susilaikė.

Anot B. Netanyahu, „problemos šaknys“ yra „ne gyvenviečių klausimas, o opozicija Izraelio valstybei, nesvarbu kokių sienų ribose“. Jo vyriausybė esą nekeitė gyvenviečių politikos. „Tai nėra nauja politinė iniciatyva, visos ligšiolinės vyriausybės statė Jeruzalės ir Tel Avivo kaimynystėje. Tai, kas vadinama gyvenvietėmis, tiesą sakant, yra Jeruzalės ir Tel Avivo priemiesčiai“, – kalbėjo B. Netanyahu.

Izraelio premjeras teigė esąs „nusivylęs“ Vokietijos sprendimu susilaikyti per balsavimą dėl palestiniečių statuso pakeitimo. Kartu jis pabrėžė neabejojąs A. Merkel ir Vokietijos įsipareigojimais Izraelio saugumo klausimu.

Ir A. Merkel, ir B. Netanyahu pabrėžė didelę abiejų šalių draugystę.