Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.29 16:53

Azerbaidžane suimta 12 Laisvosios Europos radijo žurnalistų

BNS 2014.12.29 16:53

Azerbaidžano policija suėmė 12 žurnalistų, dirbusių JAV finansuojamame Laisvosios Europos radijuje/Laisvės radijuje (RFE/RL), tęsdama griežtus veiksmus prieš tą kanalą, kuriuos sukritikavo Vašingtonas ir žmogaus teisių organizacijos.

Azerbaidžano policija suėmė 12 žurnalistų, dirbusių JAV finansuojamame Laisvosios Europos radijuje/Laisvės radijuje (RFE/RL), tęsdama griežtus veiksmus prieš šį kanalą, kuriuos sukritikavo Vašingtonas ir žmogaus teisių organizacijos.

RFE/RL biurai Baku buvo uždaryti penktadienį, kai prokurorai ir ginkluoti policininkai surengė reidą, per kurį buvo paimta įrangos ir kompiuterių.

JAV valstybės departamentas pareiškė esantis „labai sunerimęs“ dėl tų veiksmų ir paragino Azerbaidžaną laikytis savo „tarptautinio įsipareigojimo ginti žiniasklaidos laisvę“.

Didindama spaudimą RFE/RL valdomam Azerbaidžano radijui „Azadliq“, policija šeštadienį ir sekmadienį surengė reidus šios stoties žurnalistų namuose ir daugelį jų išsivežė apklausti.

„Policija prievarta išsivežė apie 12 mūsų žurnalistų, kad jie būtų apklausti prokuratūroje“, – „Azadliq“ direktorius Kenanas Alijevas sakė naujienų agentūrai AFP sekmadienį, viešėdamas Prahoje.

„Vienas iš jų buvo jėga ištemptas iš namų savo vaikų akivaizdoje, vilkėdamas tik pižamą“, – pridūrė jis.

Vėliau sekmadienį radijas pranešė, kad visi žurnalistai buvo paleisti nepateikus jokių kaltinimų po apklausų, kurios truko „iki 12 valandų“.

Aštuoniems kitiems esamiems arba buvusiems „Azadliq“ darbuotojams buvo nurodyta atvykti į apklausą pirmadienį. Žurnalistai buvo perspėti, kad neatvykus jiems grės areštas.

K.Alijevas sakė, kad šiam tyrimui vadovauja prokuratūros padalinys, tiriantis sunkius nusikaltimus. Direktorius pridūrė, kad į apklausą buvo iškviesta netgi radijo stoties valytoja.

K.Alijevas aiškino, kad šis prievartinis sulaikymas buvo nereikalingas ir kad tokiais veiksmais tikriausiai siekiama įbauginti žurnalistus.

„Tai, kas vyksta yra dalis Azerbaidžano valdžios vykdomo puolimo prieš laisvąją žiniasklaidą“, – pabrėžė jis.

Cituodamas prokurorus, K.Alijevas sakė, kad tie reidai susiję su tyrimu dėl užsienio finansuojamų nevyriausybinių organizacijų veiklos šioje energetikos išteklių turtingoje šalyje.

„Laisvės radijas yra paskutinė laisvės sala Azerbaidžane“, – pareiškė direktorius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi