Pasaulyje

2014.12.29 12:34

Pietų Korėja siūlo aukšto lygio derybas Šiaurės Korėjai

ELTA 2014.12.29 12:34

Pietų Korėja pasiūlė Šiaurės Korėjai kitą mėnesį atnaujinti aukšto lygio derybas įvairiomis temomis ir pasiruošti „taikiam susivienijimui“, praneša BBC.

Pietų Korėja pasiūlė Šiaurės Korėjai kitą mėnesį atnaujinti aukšto lygio derybas įvairiomis temomis ir pasiruošti „taikiam susivienijimui“, praneša BBC.

Susivienijimo ministras Ryoo Kihl-jae pažymėjo, kad jis ypač tikisi aptarti šeimų, kurias prieš 60 metų išskyrė Korėjos karas, susitikimą. Pchenjanas kol kas tokių derybų nepatvirtino.

Šiaurės Korėja anksčiau tokius susivienijimo planus vertino kaip bandymus užgrobti Pchenjaną.

„Šiaurės ir Pietų Korėjos turėtų susitikti akis į akį ir sudaryti planą taikiam susivienijimui, – spaudos konferencijoje sakė R. Kihl-jae. – Šiam tikslui mes oficialiai siūlome Šiaurės Korėjos vyriausybei aptarti bendrus interesus tarp Šiaurės ir Pietų kitų metų sausį.“

Ministras teigė tikintis, kad Šiaurės Korėja teigiamai atsakys į pasiūlymą. R. Kihl-jae siūlė susitikimą surengti Seule, Pchenjane ar kitame Pietų ar Šiaurės Korėjos mieste.

Paskutinės aukšto lygio derybos buvo surengtos vasarį. Tąkart vyriausybės sutarė surengti šeimų, išskirtų per 1950–1953 metų Korėjos karą, susitikimą. Tačiau vėliau Pchenjanas grasino Seului atšauksiantis šeimų susivienijimą. Vis dėlto numatytas susitikimas įvyko kaip ir planuota – vasario 20 dieną.

Derybos, turėjusios įvykti spalį, buvo atšauktos, kai Šiaurės Korėja apkaltino Pietus siuntinėjant lapelius, įžeidžiančius Pchenjaną.