Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.29 16:40

Sniego gausa Europoje kelia laimę, chaosą ir šaldo migrantus

BNS 2014.12.29 16:40

Gausus sniegas sekmadienio naktį į Europą atnešė ir chaosą, ir džiaugsmą, Prancūzijos Alpėse įstrigo maždaug 15 tūkst. žmonių, bet slidininkai mėgavosi baltai nuklotais šlaitais.

Gausus sniegas sekmadienio naktį į Europą atnešė ir chaosą, ir džiaugsmą, Prancūzijos Alpėse įstrigo maždaug 15 tūkst. žmonių, bet slidininkai mėgavosi baltai nuklotais šlaitais.

Dėl pūgos tūkstančiai britų liko be elektros, Vokietijoje apledėjusiuose keliuose slidinėjo sunkvežimiai, visame regione vėlavo skrydžiai, buvo eismo sutrikimų.

Vienas Šveicarijos pilietis žuvo, o dar 30 žmonių buvo sužeisti, du iš jų – sunkiai, kai greitkelyje už 40 km nuo Slovėnijos sostinės smarkiai pasnigus susidūrė daug automobilių, pranešė policija.

Gausus sniegas sudarė idealias sąlygas slidininkams Prancūzijoje ir Vokietijoje, kurie pastarosiomis savaitėmis, laikantis ne pagal sezoną aukštai oro temperatūrai, susirūpinę stebėjo plikus šlaitus.

Tačiau tai sukėlė sumaištį tarp tų metų pabaigos atostogautojų, kurie bandė pasiekti slidinėjimo kurortus arba išvažiuoti iš jų.

Pareigūnai Savojos regione Prancūzijos Alpėse pranešė, kad beveik 15 tūkst. žmonių glaudėsi laikinuose prieglobsčiuose, o kiti buvo priversti praleisti naktį savo automobiliuose.

„Nuvažiuoti 130 km mums prireikė 10 valandų“, – sakė Kevinas Clavelas, kuris savo automobilyje įstrigo drauge su keturiais keleiviais.

Maždaug 50 atostogauti atvykusių britų piktai skundėsi neveiklumu, jau antrai nakčiai įstrigę vienoje Savojos gimnazijoje.

„Mes vis dar įstrigę Albervilyje, kur su atsiprašymais buvome apnakvindinti 28-ioms valandoms“, – „Twitter“ parašė Sarah Stewart, kuri keliauja su britų kelionių organizatoriumi „Crystal Ski“.

Strigo transportas

Gausus sniegas taip pat sukėlė lavinų pavojų, sekmadienį vienas žmogus žuvo palaidotas po sniegu Prancūzijos Alpių pietuose.

Be to, žuvo 27 metų vyras, kurio automobilis nuslydo nuo apledėjusio kelio į tarpeklį Beldono kalnų grandinėje.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as savo pareiškime ragino vairuotojus būti itin atsargius ir prašė tų, kurie gali atidėti savo keliones, taip ir padaryti.

Pūga kėlė sumaištį Didžiojoje Britanijoje, kur be elektros liko daugiau kaip 100 tūkst. namų, oro uostuose vėlavo skrydžiai.

Vokietijoje policija pranešė apie dešimtis su oro sąlygomis susijusių avarijų greitkeliuose ir kaimo keliuose. Sunkvežimiai slidinėjo apledėjusiuose keliuose ir sukėlė 20 km ilgio automobilių spūstį netoli šalies vakaruose esančio Štutgarto.

Didžiausias šalyje Frankfurto oro uostas atšaukė 20 iš daugiau kaip 900 sekmadienio skrydžių ir pranešė apie dažnus vėlavimus dėl to, kad reikėjo tirpdyti ledą nuo lėktuvų ir valyti takus.

Italijoje nukritus oro temperatūrai daugiau kaip pusė šalies buvo padengta sniegu – slidinėjimo atostogų organizatorių džiaugsmui nuo Alpių iki ne tokių garsių Abrucų kalnų į rytus nuo Romos.

Šaltis iki Naujųjų metų turėtų apimti kone visą Europą. Britanijoje laukiama šalčio iki 10 laipsnių.

„Dangaus dovana“

Nepaisant chaoso naujai iškritęs sniegas yra palaima Europos slidinėjimo kurortams, kurie šį svarbų šventinį sezoną negalėjo veikti visu pajėgumu.

„Koks džiaugsmas! Tai dangaus dovana“, – sakė Gilbert`as Blancas-Tailleur iš Kurševelio kurorto Prancūzijos Alpėse.

„Sniegas ateina. Žiema pagaliau čia!“ – savo interneto svetainėje paskelbė La Bresos slidinėjimo stotis rytiniuose Vogėzų kalnuose.

Austrijoje slidinėjimo kurortų operatoriai taip pat su palengvėjimu atsiduso, kai beveik visa šalies teritorija buvo padengta sniegu.

Dienraštis „Oesterreich“ šeštadienį paskelbė, kad slidinėjimo sezonas išgelbėtas, ir išspausdino antraštę „Valio! Sniegas čia“.

Tuo tarpu Prancūzijoje chaosą kėlė ir stiprus vėjas, kurio gūsių greitis siekė 160 km per val. ir dėl kurio šeštadienį teko laikinai uždaryti Kalė uostą bei sustabdyti automobilių keltų plaukiojimą tarp Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

Keli kilometrai už to šalies šiaurėje esančio pramoninio miesto tūkstančiai nelegalių migrantų, gyvenančių palaikėse stovyklose, jau antrą naktį kentė šaltį.

„Sąlygos lauke pragariškos“, – sakė pagalbos organizacijos „Solid'R“, kuri laiko centrą, padedantį migrantams ištverti šaltį, direktorius Davidas Lacouras.

„Audra nupūtė daug palapinių – kai kas dabar nebeturi nieko“, – sakė jis.

Kalė ir aplinkiniuose rajonuose, kaip manoma, yra iki 2,3 tūkst. migrantų. Jie gyvena plonose palapinėse, laukdami galimybės patekti į Britaniją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi