Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.28 17:09

Laikinai sustabdyta dingusio „AirAsia“ lėktuvo su 162 žmonėmis paieška

BNS 2014.12.28 17:09

Indonezija iki pirmadienio aušros neieškos „AirAsia“ lėktuvo su 162 žmonėmis, kuris sekmadienį dingo virš Javos jūros, įgulai paprašius leidimo dėl blogo oro pakeisti skrydžio maršrutą.

Indonezija iki pirmadienio aušros neieškos „AirAsia“ lėktuvo su 162 žmonėmis, kuris sekmadienį dingo virš Javos jūros, įgulai paprašius leidimo dėl blogo oro pakeisti skrydžio maršrutą.

Gelbėtojai, Javos jūroje ieškantys lėktuvo pėdsakų, sekmadienį sutemus paiešką nutraukė, pranešė Indonezijos transporto ministerija.

„Airbus A320-200“ dingo pakeliui iš Surabajos Rytų Javoje Indonezijoje į Singapūrą ir tai jau trečia šiais metais krizė Malaizijos oro bendrovėms. Maždaug 11 valandų po lėktuvo dingimo paieška buvo nutraukta nepastebėjus jokių jo pėdsakų.

„Mes baigėme 17 val. 30 min. (12 val. 30 min. Lietuvos laiku), nes temo. Oras taip pat nebuvo labai geras, nes darėsi tikrai debesuota“, – sakė Transporto ministerijos pareigūnas Hadi Mustofa.

„Rytoj pradėsime 7 val. ar dar anksčiau, jei oras bus geras“, – pridūrė jis.

Skrydžių kontrolieriai ryšį su dvimotoriu lėktuvu prarado maždaug valanda po to, kai jis 5 val. 20 min. (0 val. 20 min. Lietuvos laiku) išskrido iš Juandos (Džuandos) tarptautinio oro uosto Surabajoje. Iš lėktuvo negauta jokio signalo.

„AirAsia“ pranešė, kad 155 žmonės, buvę reisu QZ8501 skridusiame lėktuve, yra indoneziečiai, trys – Pietų Korėjos piliečiai ir po vieną žmogų iš Singapūro, Malaizijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos. Prancūzas yra antrasis pilotas.

Prieš pat dingimą lėktuvo pilotas paprašė skrydžių kontrolierių Džakartoje leidimo nukrypti nuo skrydžio maršruto ir pakilti 1,8 km į 11,6 km aukštį virš tirštų debesų, sakė Indonezijos transporto ministerijos pareigūnas.

„Lėktuvas paprašė skrydžių kontrolierių (leisti) skristi į kairę ir tam buvo pritarta, – spaudos konferencijoje Džakartoje sakė civilinės aviacijos administracijos generalinis direktorius Djoko Murjatmodjo. – Tačiau jų prašymui skristi į 38 tūkst. pėdų (aukštį) iš 32 tūkst. pėdų (aukščio) tuo metu nebuvo galima pritarti dėl eismo, viršuje skrido lėktuvas, o po penkių minučių (reiso QZ8501) lėktuvas dingo iš radiolokatorių ekranų“.

„Kaip rodo mūsų klimato radiolokatorius, oras nebuvo geras. Ten buvo pakankamai audros (debesų)“, – sakė D.Murjatmodjo.

Pasak jo, Indonezija pasiuntė septynis lėktuvus, keturis karinio jūrų laivyno laivus ir šešis laivus iš paieškos ir gelbėjimo agentūros.

Paieška buvo vykdoma daugiausia aplink Bangkos ir Belitungos salas Javos jūroje.

Tačiau D.Murjatmodjo sakė, jog Transporto ministerija taip pat paprašė armijos vykdyti paiešką ir sausumoje, įskaitant kalnų rajonus.

„Sutelkėme visą savo jėgą, nuo paieškos ir gelbėjimo agentūros, kariškių, policijos ir pagalbos iš bendruomenės, taip pat – žvejų“, – sakė gelbėjimo agentūros vadovas F.H.B.Soelistyo.

Jis nurodė, kad trys laivai ir trys lėktuvai iš Malaizijos pirmadienį prisidės prie paieškos. Sekmadienį į paiešką įsitraukė Singapūro lėktuvas C130, o pirmadienį bus dislokuoti du Singapūro lėktuvai. Pagalbą taip pat siūlo Australija.

Baltieji rūmai pranešė, kad JAV prezidentas Barackas Obama buvo informuotas apie lėktuvo dingimą ir kad JAV administracija stebi situaciją.

Indonezijoje – didžiuliame salyne su prasta sausumos transporto infrastruktūra – pastaraisiais metais smarkiai augo pigių skrydžių rinka.

Tačiau oro transporto industrijai kenkė prasti saugumo standartai – rajone, kur būna ekstremalių oro sąlygų. Bet „AirAsia“ nurodė, kad dingęs lėktuvas techniškai buvo sutvarkytas lapkričio 16 dieną.

Kompanija savo puslapiuose socialiniuose tinkluose ryškiai raudoną logotipą greit pakeitė pilku fonu.

Jos lėktuvas dingo baigiantis katastrofiškiems Malaizijos aviacijai metams.

Kovo mėnesį dingo „Malaysia Airlines“ lėktuvas, skridęs reisu MH370 su 239 žmonėmis. Lėktuvas dėl nepaaiškinamų priežasčių nukrypo nuo savo kurso Kvala Lumpūras-Pekinas. Jokių lėktuvo pėdsakų taip ir nebuvo rasta.

Po kelių mėnesių, liepą, kitas „Malaysia Airlines“ lėktuvas sudužo separatistų kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje – manoma, kad į jį pataikė raketa „žemė-oras“. Žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi