Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.27 18:24

Malaizijoje gelbėtojai stengiasi pasiekti nukentėjusius nuo potvynių

BNS 2014.12.27 18:24

Gelbėtojų komandoms šeštadienį nesiseka pasiekti vandens užlietų teritorijų Malaizijos šiaurės rytuose, o nukentėjusieji kaltina vyriausybę per lėtai siunčiančią pagalbą, kai šalį apėmė smarkiausi per kelis dešimtmečius potvyniai.

Gelbėtojų komandoms šeštadienį nesiseka pasiekti vandens užlietų teritorijų Malaizijos šiaurės rytuose, o nukentėjusieji kaltina vyriausybę per lėtai siunčiančią pagalbą, kai šalį apėmė smarkiausi per kelis dešimtmečius potvyniai.

Malaizijos žmonės liejo pyktį ant premjero Najibo Razako, kai socialiniuose tinkluose paplito nuotraukos, kuriose lyderis matomas žaidžiantis golfą su JAV prezidentu Baracku Obama tuo metu, kai jo šalį niokojo audros.

Priverstų palikti savo namus skaičius perkopė 120 tūkst., o meteorologai perspėjo, kad orai kol kas nepagerės šiaurės rytinėse Kelantaną, Terenganu ir Pahango valstijose.

Tuo metu aštrios kritikos sulaukęs N. Razakas atvyko į Kelantaną vadovauti nacionaliniam atsakui į potvynius, sutrumpinęs savo atostogas Havajuose. Numatoma, kad premjeras susitiks su nukentėjusiais nuo potvynių žmonėmis.

Smarkios musoninės liūtys Malaizijos šiaurės rytuose sukėlė didelių potvynių, kurie pareikalavo mažiausiai penkių žmonių gyvybių.

Šis regionas dažnai užliejamas per kasmet pasikartojančius musonus, bet šiemet potvyniai buvo neįprastai dideli.

Premjero pavaduotojas Muhyiddinas Yassinas pripažino, kad gelbėtojai susiduria su dideliais sunkumais, nes daug rajonų liko be elektros, kai kuriuos kelius išgraužė potvynių vanduo.

„Pripažįstu, kad gelbėtojų padėtis kebli ir kad mes labai stengiamės užtikrinti, jog nukentėjusiems būtų atgabenta maisto, priklausomai nuo potvynių situacijos“, – jo žodžius citavo dienraštis „The Star“.

Kariniai sraigtasparniai ir sunkvežimiai matyti Kota Bharu vietovėje netoli sienos su Tailandu, bet gelbėtojų pastangas apsunkino sparčiai kylantys potvyniai ir smarkūs vandens srautai. Smarkiausiai paveiktose vietovėse keliai neišvažiuojami.

„Potvyniai tarnybas užklupo visiškai netikėtai, nes jų smarkumas ir mastas buvo daug didesnis, negu prognozuota, niekais verčiantis visus stichinių nelaimių valdymo planus ir pasiruošimus“, – sakoma šeštadienį paskelbtame opozicinės Demokratinių veiksmų partijos veterano Lim Kit Siangos pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi