Pasaulyje

2019.03.14 14:40

Europos Parlamento vadovas atsiprašė už pagyras Mussoliniui

BNS2019.03.14 14:40

Dešiniajam sparnui priklausantis Europos Parlamento pirmininkas italas Antonio Tajani ketvirtadienį išprovokavo priešišką reakciją, interviu radijui pagyręs diktatoriaus Benito Mussolini pastangas.

Dešiniajam sparnui priklausantis Europos Parlamento pirmininkas italas Antonio Tajani ketvirtadienį atsiprašė už kontroversiškus komentarus, kuriais gyrė diktatoriaus Benito Mussolini pastangas.

„Kaip tvirtų įsitikinimų antifašistas, atsiprašau visų, kuriuos galėjo įžeisti tai, ką pasakiau. Savo komentarais jokiais būdais nesiekiau pateisinti ar nuvertinti nedemokratiško ir totalitariško režimo“, – sakė A. Tajani, kuris yra artimas magnatui ir buvusiam premjerui Silvio Berlusconi.

„Nebūtina sutikti su jo metodais,.. bet būkime teisingi: Mussolini nutiesė kelių, pastatė tiltų, pastatų, sporto objektų, jis perkūrė daug mūsų Italijos dalių“, – kiek anksčiau interviu vienam radijui sakė A. Tajani.

„Bendrai kalbant nemanau, kad jo vyriausybės veiksmai buvo pozityvūs. Bet darbai buvo padaryti“, – trečiadienį Italijos radijui sakė A. Tajani. Jis taip pat paminėjo „labai rimtas, nepriimtinas klaidas“, įskaitant oponentų šalinimą, rasės įstatymus ir karo paskelbimą.

Ketvirtadienį Italijoje socialiniuose tinkluose daug kas minėjo A. Tajani.

Kairiojo sparno europarlamentarai Briuselyje priminė A. Tajani partijos „Pirmyn, Italija“ (Forza Italia) aljansą su kraštutinių dešiniųjų partijomis „Lyga“ (Lega) ir „Fratelli d'Italia“ („Italijos broliai“).

„Europos Parlamento pirmininko pareiškimai yra nederami ir absoliučiai nepriimtini“, – sakoma EP Žaliųjų frakcijos/Europos laisvojo aljanso vadovės Ska Keller pareiškime.

„Antonio Tajani privalo atšaukti savo komentarus, kuriais normalizuojamas fašizmas, arba atsistatydinti“, – sakė vokiečių europarlamentarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt