Pasaulyje

2019.03.14 13:54

Trumpas žada pradėti derybas dėl prekybos su Jungtine Karalyste po „Brexito“

LRT.lt2019.03.14 13:54

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo administracija yra pasiruošusi derėtis su Jungtine Karalyste (JK) dėl prekybos santykių po „Brexito“. Pradėti derybas jį esą skatino JK politikas Nigelas Farage`as, praneša „The Independent“.

JK išstojimui iš Europos Sąjungos vis dar skendint nežinioje, JAV prezidentas pareiškė, kad jo administracija pradės derybas dėl „didelės apimties prekybos susitarimo su Jungtine Karalyste“. 

D. Trumpą tai daryti kvietė N. Farage`as, kuris buvo Europos Parlamento narys ir vienas pagrindinių „Ukip“  kampanijos, kuri kvietė referendume balsuoti už „Brexitą“, dalyvių.

N. Farage`as šį mėnesį viešėjo Vašingtone, kur JAV prezidento prašė paremti Jungtinę Karalystę, šaliai paliekant ES be jokio susitarimo, praneša „The Independent“.

„Mano administracija nekantraudama laukia derybų dėl didelės apimties prekybos susitarimo su Jungtine Karalyste. Neribotos galimybės!“ – savo tviteryje parašė D. Trumpas.

Jungtinės Karalystės Atstovų rūmų parlamentarai balsavo prieš ir atmetė galimybę, kad šalis išstotų iš ES be jokio susitarimo. Ketvirtadienį parlamentarai balsuos dėl galimo „Brexito“ atidėjimo.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt