Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Įteisino bažnytinę santuoką homoseksualams

Danijos parlamentas patvirtino tos pačios lyties asmenų santuokas. Civilinę partnerystę Danija pripažino jau prieš 20 metų, bet nuo šiol homoseksualios poros galės susituokti ir bažnyčioje.

Danijos parlamentas patvirtino tos pačios lyties asmenų santuokas. Civilinę partnerystę Danija pripažino jau prieš 20 metų, bet nuo šiol homoseksualios poros galės susituokti ir bažnyčioje.

Po trijų su puse valandų diskusijų įstatymą parlamentas priėmė svaria dauguma. Jau po savaitės homoseksualios poros Danijoje galės susituokti, o civilinę partnerystę jau sudariusių porų statusas bus pakeistas į „susituokę“. Be to, santuoką bus galima įteisinti ir valstybinėje Danijos Evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Įstatyme yra ir išlygų. Pastorius gali atsisakyti sutuokti porą, tokiu atveju teks ieškoti kito vikaro.

„Tai istorinė akimirka. Dabar turime tokias pačias teises, galiu eiti į bažnyčią ir susituokti tokiomis pačiomis sąlygomis“, – sako žurnalistų kalbinta moteris.

„Tikėjausi, kad tai užtruks ir diskusijos bus ilgos, bet buvo verta. Didžiuojuosi ir esu laimingas, kad mus taip parėmė Parlamentas“, – džiaugiasi Danijos lyčių lygybės ministras Manu Sareenas.

Danija žymi kaip homoseksualų teisių gynėja. Prieš 23 metus ji pirmoji pasaulyje leido tos pačios lyties asmenims sudaryti civilinę sąjungą, taip pat gauti bažnyčios palaiminimą. O prieš trejus metus homoseksualioms poroms leista įsivaikinti. Tačiau kitoms šalims vis skelbiant apie santuokas, Danijoje tai vilkino centro dešiniųjų vyriausybė.

Įsigaliojus naujam įstatymui, kurio iniciatorė – dabartinė centro kairiųjų valdžia, Danijoje jau kitą savaitę oficialiai bus daugiau nei 4 tūkstančiai susituokusių homoseksualių porų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi