Naujienų srautas

Pasaulyje2012.12.05 23:23

Didžiojoje Britanijoje kas tris dienas atidaromas naujas „Maisto bankas“

Didžioje Britanijoje sunkiai besiverčiančių žmonių, kuriems reikia „Maisto bankų“ paramos, per pastaruosius metus padvigubėjo. Sunkią ekonomikos būklę junta vis daugiau šalies gyventojų, tad labdaros organizacijos turi plėsti savo veiklą.

Didžioje Britanijoje sunkiai besiverčiančių žmonių, kuriems reikia „Maisto bankų“ paramos, per pastaruosius metus padvigubėjo. Sunkią ekonomikos būklę junta vis daugiau šalies gyventojų, tad labdaros organizacijos turi plėsti savo veiklą.

Didžiausia šalies labdaros organizacija kas tris dienas atidaro naują „Maisto banką“. Į bažnyčias ir bendruomenių centrus kreipiasi vis daugiau žmonių, kuriems sunku išsimaitinti. Maisto kainos šoktelėjo, o brangstantys energijos šaltiniai ir toliau smūgiuoja tiems, kurie vos suduria galą su galu. Jų padvigubėjo, ir tai dar ne riba. Vyriausybė ir toliau sieks mažinti biudžeto skylę, o tai gresia dar didesniais mokesčiais, naujais socialinių išlaidų karpymais.

„Anksčiau į mus kreipdavosi žmonės, kurie buvo laikinai netekę darbo. Dabar ateina tie, kurie dirba visą darbo dieną, bet neuždirba pakankamai, kad sumokėtų už darželius, maistą, šildymą ir kitus dalykus“, – pasakoja „Maisto banko“ įkūrėja Daphine Aikens.

Šis „Maisto bankas“ dovanoja atsargų trims dienoms, tai paprastai maistingi, ilgai negendantys produktai, kuriuos suaukojo labiau pasiturintieji. Nemažai žmonių sunku prisipažinti, kad jie neišgali net prasimaitinti.

„Labai žemina. Kai atėjau pirmą sykį, buvau labai prislėgtas, pradėjau verkti, jaučiausi siaubingai, bet čia žmonės tokie malonūs“, – sako bedarbis statybininkas Andy White`as.

Per pastaruosius penkerius metus maisto kainos Didžiojoje Britanijoje išaugo trečdaliu, dukart tiek negu Europos vidurkis. Infliacija ir toliau brangins maistą, o socialinės paramos programas vyriausybė apkarpė, išmokos vėluoja, nes įvedamos naujovės.
 

Labdaros įstaigos veikia ir pasiturinčiame kaimiškame regione Pietų Anglijoje, kur ministro pirmininko Davido Camerono namai. Nors čia „Maisto bankas“ greičiau primena antikvariato parduotuvę ar arbatinę, bet paramos gaunantiems minimalią algą ar valstybinę pensiją vis tiek reikia.

„Turime plėtoti savo veiklą, kas tris dienas kur nors Jungtinėje Karalystėje atidarome „Maisto banką“ – tai rodo skurdo mastą, su kuriuo mums tenka susidurti, ir tai tik, ko gero, ledkalnio viršūnė“, – mano „Maisto bankų“ tinklo Didžiojoje Britanijoje vadovas Adrianas Curtisas.

Gali atsitikti taip, kad per artimiausius penkerius metus „Maisto bankui“ Jungtinėje Karalystėje teks maitinti pusę milijono žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi