Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Trijų Balkanų šalių lyderiai boikotuos naujojo Serbijos prezidento inauguraciją

ELTA 2015.02.12 21:37

Bosnijos ir Hercegovinos, Slovėnijos bei Kroatijos lyderiai atsisakė važiuoti į naujojo Serbijos prezidento Tomislavo Nikoličiaus inauguraciją, įvyksiančią birželio 11 d.

Bosnijos ir Hercegovinos, Slovėnijos bei Kroatijos lyderiai atsisakė važiuoti į naujojo Serbijos prezidento Tomislavo Nikoličiaus inauguraciją, įvyksiančią birželio 11 d.

aip praneša šių šalių žiniasklaida, svarbiausia tokio sprendimo priežastis – neseniai nuskambėję T. Nikoličiaus pareiškimai, kuriuose jis tvirtino, kad Kroatijos miestas Vukovaras yra serbų, taip pat neigė musulmonų genocido Srebrenicoje 1995 metais faktą.

„Aš negaliu vykti dėl žinomų priežasčių, – sakė žurnalistams Kroatijos prezidentas Ivas Josipovičius. – Deja, pažiūros, kurioms T. Nikoličius iki šiol atstovavo ir kurias jis pakartojo savo pirmuosiuose pareiškimuose po išrinkimo, yra tolimos Europos vertybėms.“

Slovėnijos prezidentas Danilas Tiurkas ir Bosnijos ir Hercegovinos prezidiumo pirmininkas Bakiras Izetbegovičius taip pat pranešė atsisakantys dalyvauti T. Nikoličiaus inauguracijoje. D. Tiurkas nekomentavo priežasčių, dėl kurių jis nevažiuos į Belgradą, o B. Izetbegovičius pareiškė, kad abejoja T. Nikoličiaus žodžių apie susitaikymo Balkanuose politiką nuoširdumu.

„T. Nikoličius pakeitė savo retoriką, bet laikas parodys, ar jis pakeitė savo įsitikinimus. Mūsų šalys yra kaimynės ir turi stengtis susitaikyti. Jeigu jis tam pasirengęs, pasirengę ir mes“, – pažymėjo B. Izetbegovičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi