Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Australijoje aštuonių vaikų nužudymu įtariama moteris „tvardosi kaip galėdama“

BNS 2015.09.08 13:45

Australės motinos, kaltinamos nužudžius aštuonis vaikus, byla bus nagrinėjama sausį, pirmadienį pranešė teismas, tačiau panašu, kad ta moteris dar ne visiškai suvokė įvykusią tragediją.

Australės motinos, kaltinamos nužudžius aštuonis vaikus, byla bus nagrinėjama sausį, pirmadienį pranešė teismas, tačiau panašu, kad ta moteris dar ne visiškai suvokė įvykusią tragediją.

37 metų Raina Mersane Ina Thaiday, dar žinoma kaip Mersane Warria buvo apkaltinta nužudžiusi tuos vaikus, kai jų lavonai penktadienio rytą buvo rasti viename name šiauriniame Kernso mieste.

Septyni iš nužudytųjų buvo jos pačios vaikai, o aštuntoji mergaitė – jos dukterėčia. Tos žmogžudystės aukomis tapę keturi berniukai ir keturios mergaitės buvo 2–14 metų.

Kernos magistrato teismas atmetė kaltinamosios advokato Steveno MacFarlane`o prašymą, kad kitas posėdis sausio 30 dieną vyktų sutrikusios psichikos asmenų teisme.

Pasak teisininko, šis klausimas yra procedūrinis. S. MacFarlane`as pridūrė, kad kaltinamoji šiuo metu yra priverstinai gydoma, o jos būklė bus vertinama. „Taigi, kai tik ji bus įvertinta, (byla) tuo etapu galės būti perduota sutrikusios psichikos asmenų teismui“, – aiškino jis.

S. MacFarlane`as sakė, kad R. M. I. Thaiday, kuri nedalyvavo pirmajame teismo posėdyje ir tebėra gydoma vienoje Kernso ligoninėje su policijos apsauga dėl gyvybei pavojaus nekeliančių sužeidimų, dar ne visiškai suvokia, kas nutiko.

„Kalbėjausi su ja – šiuo metu ji tvardosi, kiek galėdama, – advokatas sakė žurnalistams prie teismo rūmų. – Nesu gydytojas; manau, kad ji tikriausiai žino, kas įvyko, bet to nesuvokia – ji to dar neįsisąmonino, (bet) tai tik mano asmeninė nuomonė.“

Tuo tarpu Kvynslando parlamento narys Gavinas Kingas sakė, kad socialinis namas Kernso rajone Manuroje, kuriame buvo rasti vaikų lavonai, bus nugriautas, o jo vietoje bus įrengtas nuolatinis memorialas.

„Sekmadienio rytą pradėjau pokalbį toje vietoje su įvairiais šeimos atstovais, vietos gyventojais ir įvairiomis agentūromis“, – įstatymų leidėjas sakė nacionaliniam transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“.

Policija sekmadienį nurodė, kad nusikaltimo vietoje tebedirba tyrėjai ir kad ši byla gali tapti „ilgu procesu“.

„Ten tebėra ekspertai. Nuo čia bus ilgas, sunkus kelias“, – sakė detektyvas inspektorius Bruno Asnicaras.

Pareigūnai neatskleidė vaikų mirties priežasties, bet sakė tiriantys įvairias versijas, įskaitant uždusinimą. Jie taip pat sakė, kad name buvo rasta peilių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi