Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.14 07:45

Venesueloje atkurtas elektros tiekimas

ELTA 2019.03.14 07:45

Venesueloje, vyriausybės duomenimis, atkurtas elektros tiekimas.

Elektra vėl tiekiama šimtu procentų, trečiadienį per vietos televiziją pareiškė Venesuelos ryšių ministras Jorge Rodriguezas. Tai galioja „praktiškai visai šaliai“, pridūrė jis. Dėl to prezidentas Nicolas Maduras nurodė nuo ketvirtadienio atnaujinti mokyklų ir įstaigų darbą.

Dėl gaisro elektros pastotėje kai kurių problemų yra tik Barutos ir Hatilo vietovėse netoli sostinės Karakaso, sakė ministras.

Venesueloje praėjusį ketvirtadienį smarkiai sutriko elektros tiekimas. Dėl to duris užvėrė mokyklos ir viešojo valdymo institucijos. Paralyžius ištiko beveik visą šalį. Nuo pirmadienio vakarą elektros tiekimas pamažu buvo atkuriamas.

N. Maduras jau antradienį per valstybinę televiziją paskelbė apie „pergalę“ prieš JAV „elektros karą“. Prezidentas ne kartą kaltino JAV ir opoziciją susijus su elektros tinklų avarija. N. Maduro priešininkas, laikinuoju prezidentu pasiskelbęs Juanas Guaido, dėl nutrūkusio elektros tiekimu tuo tarpu sukvietė žmones protestuoti prieš vyriausybę.

J. Guaido nori išstumti N. Madurą iš posto ir surengti naujus rinkimus. Opozicijos lyderio siekį remia daugiau kaip 50 valstybių, tarp jų – JAV ir ES šalys.

Elektros tiekimo sutrikimai smarkiai smogė ir taip krizę išgyvenančiai šaliai: gedo maisto produktai, gyventojai buvo priversti naudoti upių vandenį, ligoninėse mirė žmonės. Sutriko viešojo transporto dabas, prie degalinių nusidriekė ilgos eilės.

 

degalinių nusidriekė ilgos eilės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi