Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.20 14:59

Turkijos prezidentas gyrė „skaidrų“ ir teisėtą jo oponentų sulaikymo procesą

ELTA 2014.12.20 14:59

Turkijos prezidentas Recep`as Tayyipas Erdoganas šeštadienį gyrė, pasak jo, „skaidrų ir teisėtą“ procesą, nukreiptą prieš jo oponentus, kurį itin kritikavo Europos Sąjunga (ES), praneša AP.

Turkijos prezidentas Recep`as Tayyipas Erdoganas šeštadienį gyrė, pasak jo, „skaidrų ir teisėtą“ procesą, nukreiptą prieš jo oponentus, kurį itin kritikavo Europos Sąjunga (ES), praneša AP.

„Šį procesą atidžiai stebiu kaip šalies prezidentas. Viskas yra teisėta, o šiuo metu vyksta stropus ir skaidrus procesas“, – Stambule kalbėjo prezidentas.

„Policija ir teisminės institucijos nekartoja praeities klaidų“, – pridūrė R. T. Erdoganas.

Vadovas tvirtino, kad žurnalistų sulaikymai yra tyrimo dalis, kadangi vieni žiniasklaidos atstovai naudojosi savo profesija, kad pridengtų kitą veiklą. Pasak jo, žurnalistų areštas yra įprastas dalykas, užsimindamas apie Didžiojoje Britanijoje įvykusius areštus dėl telefoninių skambučių pasiklausymo skandalo, supurčiusio vieną leidinį.

Stambulo teismas penktadienį išdavė arešto orderį JAV remiamam imamui Fetulai Gulenui (Fethullah Gulen), tapusiam didžiausiu prezidento priešininku. Jis vadovauja musulmonų grupuotei „Hizmet“ ir yra kaltinamas vadovavimu teroristinei organizacijai.

Teismas penktadienį įsakė nepaleisti terorizmu kaltinamų „Samanyolu“ televizijos vadovo Hidajeto Karakos (Hidayet Karaca) ir dar trijų asmenų, tačiau išlaisvino Turkijos „Zaman“ laikraščio vyriausiąjį redaktorių Ekremą Dumanlį (Ekrem Dumanli).

ES pasmerkė turkų policijos praėjusį sekmadienį surengtus reidus prieš žurnalistus, tvirtindama, kad reidai „nesuderinami su žiniasklaidos laisve, kuri yra esminis demokratijos principas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi