Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.20 13:22

Rusija žada parengti atsaką į naujas JAV ir Kanados sankcijas

BNS 2014.12.20 13:22

Maskvoje ketinama parengti atsakomąsias priemones dėl naujų sankcijų, kurias Rusijai paskelbė Jungtinės Valstijos ir Kanada, šeštadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.  

Maskvoje ketinama parengti atsakomąsias priemones dėl naujų sankcijų, kurias Rusijai paskelbė Jungtinės Valstijos ir Kanada, šeštadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Patariame Vašingtonui ir Otavai vis dėlto susimąstyti apie tokių veiksmų pasekmes. Na, o mes imsimės rengti atsakomąsias priemones“, – sakoma Rusijos URM atstovo Aleksandro Lukaševičiaus pranešime, paskelbtame ministerijos oficialiame tinklalapyje.

Pranešime konstatuojama, kad JAV ir Kanada paskelbė naujas sankcijas įvairaus rango Rusijos pareigūnams, taip pat išplėtė suvaržymus įprastiems ekonominiams santykiams.

„Tokių sprendimų iniciatorių adekvatumas kelia didėjančias abejones. Beje, kartais praregi ir patys įnirtingiausi sankcijų fanatikai – nors tai įvyksta ne iš karto: pavyzdžiui, kad pripažintų sankcijų ir blokados politiką Kubos atžvilgiu neveiksmingumą, Baltiesiems rūmams prireikė pusės šimtmečio. Ką gi, mes irgi palauksime“, – rašo A.Lukaševičius.

Komentuodamas Rusijos poziciją dėl kovą įvykdytos Ukrainai priklausančios Krymo aneksijos, pareigūnas pridūrė: „Krymas – sena ir neatsiejama Rusijos dalis. Krymo gyventojai šiandien yra su visa Rusijos liaudimi, kuri niekada nenusileido ir nenusileis išoriniam spaudimui.“

Kalbėdamas apie naujas sankcijas, įvestas prorusiškų Ukrainos separatistų paskelbtų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ lyderiams, A.Lukaševičius sakė apgailestaujantis, kad „vėl aiškiai pasireiškia Vakarų nesuinteresuotumas sureguliuoti konfliktą Ukrainos pietryčiuose“.

„Tam svarbiausiu pagrindu turi tapti konstruktyvus dialogas tarp Kijevo ir Donecko bei Luhansko. Tuo tarpu sankcijomis siekiama sužlugdyti politinį procesą. Klastingais samprotavimais apie „rūpinimąsi Ukrainos teritoriniu vientisumu“, būtinybe laikytis Minsko susitarimų nepavyks nuslėpti akivaizdaus dalyko: eilinė JAV ir Kanados sankcijų „išmetalų“ porcija yra skirta palaikyti Kijevo „karo partiją“, – pridūrė URM atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi