Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

B. Obama uždraus prekių ir technologijų eksportą į Krymo regioną

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį pranešė uždrausiąs prekių, technologijų ar kitų paslaugų eksportą į Ukrainos Krymo regioną, praneša „Reuters“.

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį pranešė uždrausiąs prekių, technologijų ar kitų paslaugų eksportą į Ukrainos Krymo regioną, praneša „Reuters“.

B. Obama teigė, kad jo įsakymas skirtas suteikti aiškumo JAV korporacijoms, užsiimančioms verslu tame regione, ir dar kartą patvirtina, kad JAV nepripažins Rusijos įvykdytos okupacijos ir bandymų jį aneksuoti.

Baudžiamosios priemonės paskelbtos po to, kai Europos Sąjunga šią savaitę pritaikė panašias sankcijas. Kanada penktadienį taip pat paskelbė apie tokias priemones.

B. Obama įgaliojo Iždo departamentą pritaikyti sankcijas asmenims ir kompanijoms, veikiančioms tame regione. Departamentas baudžiamąsias priemones pritaikė 24-iems ukrainiečiams ir rusams bei kelioms kompanijoms, prisidėjusioms prie Ukrainos destabilizavimo. Tarp jų – „Marshall Capital Partners“ – oligarcho Konstantino Molofejevo investicinis fondas, kuris, anot JAV iždo departamento, padėjo remti separatistų veiksmus Rytų Ukrainoje. Amerikiečiai ir JAV kompanijos nuo šiol negalės Kryme įsigyti nekilnojamojo turto, finansuoti Krymo kompanijų ar tame regione plėtoti verslo.

Departamentas taip pat pritaikė sankcijas baikerių klubui „Naktiniai vilkai“, kurio nariai tarnavo Krymo kariuomenėje po to, kai šį regioną okupavo Rusija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi