Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.19 16:44

R. Kadyrovas: vykdysime bet kokį V. Putino nurodymą

DELFI.lt 2014.12.19 16:44

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas pakomentavo vakarykštę kasmetinę Rusijos prezidento Vladimiro Putino didžiąją spaudos konferenciją.

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas pakomentavo vakarykštę kasmetinę Rusijos prezidento Vladimiro Putino didžiąją spaudos konferenciją.

R. Kadyrovas pareiškė, kad V. Putinas dar kartą įrodė esąs „didis lyderis“ ir kad jis pats yra pasirengęs vykdyti bet kokį Rusijos prezidento nurodymą, rašo newsru.com.

„Mes esame jo pėstininkai ir esame pasirengę vykdyti bet kokį nurodymą!“ – savo paskyroje „Instagram“ parašė R. Kadyrovas.

Norėdamas iliustruoti šį įrašą, R. Kadyrovas pasirinko plakatinį V. Putino atvaizdą su citata iš jo spaudos konferencijos, kurioje V. Putinas palygino Rusiją su meška. „Galbūt meškutei ramiai pasėdėti, negainioti paršiukų po taigą, maitintis uogomis? Ar ją paliks ramybėje? Ne! Sukaustys grandinėmis. Ir dantis išraus“, – V. Putino žodžius bandė cituoti R. Kadyrovas.

Tekste, kuris skelbiamas po šiuo vaizdu, Čečėnijos vadovas trumpai reziumuoja V. Putino pasisakymus per minėtą spaudos konferenciją, kad „nėra priežasčių paniškoms nuotaikoms“ (dėl krentančio rublio kurso), kad dėl problemų Ukrainoje kaltas pats Kijevas, nenorintis kalbėtis su tais, kurie nepritarė vasario mėnesį surengtam perversmui.

Atskirai R. Kadyrovas pakomentavo V. Putino pareiškimus apie Čečėniją, įskaitant gruodžio 4 dienos įvykius, kai per ginkluotų asmenų puolimą Grozne žuvo 14 policininkų. Po šių susirėmimų R. Kadyrovas pažadėjo deportuoti iš šalies užpuolikų giminaičius, o jų namus sulyginti su žeme. Po kurio laiko Grozne iš tikrųjų sudegė ar buvo nugriauti devyni namai, kurie, kaip manoma, priklausė įtariamųjų terorizmu giminaičiams.

Žmogaus teisių gynėjai tvirtino, kad tokie R. Kadyrovo pareiškimai prieštarauja Rusijos įstatymams. Kai kas taip pat pastebėjo, kad tokie Čečėnijos vadovo pasisakymai rodo, kad Čečėnija gyvena pagal savus įstatymus, o Rusijos Federacijos įstatymų respublikoje nesilaikoma, ir kad Kremliuje paprasčiausiai vengiama kritikuoti R. Kadyrovą, kad jis „nesukeltų Čečėnijos prieš Rusiją“.

Per spaudos konferenciją V. Putinas paneigė tokias versijas. Paklaustas nuomonės apie R. Kadyrovo pareiškimus, Rusijos prezidentas atsakė, kad Rusijoje visi turi laikytis įstatymų ir kad niekam, įskaitant Čečėnijos vadovą, „nesuteikta teisė ikiteisminiam susidorojimui“.

R. Kadyrovas tokius V. Putino žodžius suprato savaip. Jis atkreipė dėmesį, kad V. Putinas pagyrė jo pareiškimus po teroristinio išpuolio Grozne, pareikšdamas, kad jie „visiškai atitiko žmonių lūkesčius“.

„V. Putinas pažymėjo, kad nėra abejonių, jog su terorizmu reikia kovoti visomis kryptimis, įskaitant ir bendrininkavimo elementą“. Be to, prezidentas pabrėžė, kad tokia kova turi vykti įstatymų rėmuose. Mes visiškai palaikome įvykių vertinimą ir prezidento iškeltas užduotis“, – taip pat rašė R. Kadyrovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi