Pasaulyje

2014.12.18 18:33

Bangladeše – ekologinė katastrofa, mazutą žmonės renka plikomis rankomis

15min.lt2014.12.18 18:33

Bangladeše susidūrus dviem tanklaiviams į upę išsiliejo beveik 400 tūkst. litrų mazuto. Vietos ekologai sako, kad tokios didelės ekologinės katastrofos šalyje dar nebuvo.

Bangladeše susidūrus dviem tanklaiviams į upę išsiliejo beveik 400 tūkst. litrų mazuto. Vietos ekologai sako, kad tokios didelės ekologinės katastrofos šalyje dar nebuvo.

Kaip skelbia „VICE News“, šalies valdžia teigia, jog imtasi priemonių likviduoti avarijos padarinius. Baiminamasi, kad išsiliejęs mazutas pakenks unikaliems mangų miškams, dėl jo gali žūti upėje gyvenantys retos rūšies delfinai.

Žurnalistai iš įvykio vietos pranešė, kad ten daugiausiai dirba vargšai, kurie nežiūrėdami savo sveikatos mazutą iš upės semia plikomis rankomis.

Surinktą mazutą jie neša ir parduoda dvigubai pigiau, teršalų rinkime dalyvauja net vaikai. Vienas penkiolikmetis žurnalistams sakė, kad taip jis uždirba 5 dolerius per dieną.

„Aš žinau, kad tai kenkia mano sveikatai, bet aš esu neturtingas“, – sakė jis.

Sipa USA/Scanpix nuotr.

Bangladešo valdžios atstovai teigė į problemą žiūrintys labai rimtai – sudarė tris darbo grupes. Tanklaivis, kuris susidūrė su naftos produktus gabenusiu laivu, yra sulaikytas.

Vietos ekologai sako, kad valdžios raminimais tikėti nereikėtų. Avariją jie vadina didžiausia ekologine katastrofa Bangladešo istorijoje.

Greta avarijos vietos auga mangų miškai, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, juose yra unikalūs tigrų draustiniai. Mazutas išplito upėje, kurioje gyvena labai reta delfinų rūšis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.