Pasaulyje

2015.09.08 13:45

V. Putinas: jie nori Rusijai išrauti nagus ir dantis

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį palygino savo šalį su meška, kuri negali atsipalaiduoti, kad neprarastų dantų ir nagų bei netaptų medžioklės trofėjumi.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį palygino savo šalį su meška, kuri negali atsipalaiduoti, kad neprarastų dantų ir nagų bei netaptų medžioklės trofėjumi.

„Kai tik išraus nagus ir dantis, tuomet meškiuko visai nebereikės – iš jo padarys iškamšą. Esmė ne Krymas – esmė, kad mes giname savo savarankiškumą, savo suverenitetą ir savo teisę egzistuoti“, – V. Putinas sakė per savo kasmetinę spaudos konferenciją.

Pasak Rusijos lyderio, kai kurių Vakarų šalių politikai mano, jog neteisinga, kad Rusija valdo itin gausius gamtinius išteklius, ypač Sibire.

„Na, o atplėšti Teksasą nuo Meksikos – teisinga? Tuo tarpu kai mes šeimininkaujame savo krašte – tai yra neteisinga. Reikia padalyti“, – ironizavo V. Putinas.

Tęsdamas palyginimą su savo „taigą saugančia“ meška, prezidentas sakė: „Man pačiam kartais kyla mintis: galbūt mūsų meškiukui reikia ramiai patupėti, kol paršeliai iš esmės nedergia savo tvarte, ir maitintis uogelėmis, medučiu. Gal paliks ramybėje? – Nepaliks! Nes (jie) visuomet stengsis pririšti grandine. Ir kai tik pavyks pririšti grandine – išraus ir dantis, ir nagus. Dabartiniu supratimu tai yra branduolinio atgrasymo galia.“

„Kai tik tai, neduok Dieve, nutiks – meškiuko nebereikės, o taigą iškart pradės savintis“, – pridūrė jis.

V. Putinas pripažino, kad Vakarų šalių sankcijos, paskelbtos dėl Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje, daro didelę žalą Rusijos ekonomikai.

„Ir jeigu manome, kad viena iš mūsų ekonomikos problemų yra sankcijų rezultatas – bet abejo, taip yra iš tikrųjų. Iš visų mūsų problemų 25-30 proc. (lemia) sankcijų poveikis“, – sakė jis.

„Turime suprasti: ar mes norime kovoti ir išlikti naudodamiesi šiandieniniais reiškiniais keisti į gerąją pusę mūsų ekonomikos struktūrą, tapti labiau nepriklausomais, visa tai išgyventi. Ar mes norėtume, kad mūsų kailį pakabintų ant sienos? Štai koks mūsų pasirinkimas – ir Krymas čia niekuo dėtas“, – pabrėžė V. Putinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.