Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.17 15:49

Vokietija: požymių, jog Rusiją kritikavęs politikas nužudytas, nėra

BNS 2014.12.17 15:49

Netikėtai savaitgalį mirusio Rusiją aktyviai kritikavusio vokiečių parlamentaro skrodimo rezultatai neparodė jokių neteisėtos veiklos ženklų, trečiadienį pranešė prokuroras.

Netikėtai savaitgalį mirusio Rusiją aktyviai kritikavusio vokiečių parlamentaro skrodimo rezultatai neparodė jokių neteisėtos veiklos ženklų, trečiadienį pranešė prokuroras.

Andreas Schockenhoffas, kanclerės Angelos Merkel konservatyviai partijai priklausęs parlamento pirmininko pavaduotojas, netikėtai mirė šeštadienį, eidamas 58-uosius.

A. Schockenhoffas, buvęs Vokietijos vyriausybės patikėtinis ryšiams su Rusija, aktyviai pasisakydavo už griežtas sankcijas Rusijai, kai Maskva kovą aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.

Antradienį Ravensburgo miesto prokuratūros pareigūnas Karlas-Josefas Diehlis naujienų agentūrai AFP sakė paprašęs atlikti velionio kūno pomirtinį tyrimą, kuriam gavo teismo leidimą. Pasak jo, skrodimas turėjo išsklaidyti visas „konspiracijos teorijas“, susijusias su šia mirtimi.

Trečiadienį K.-J. Diehlis pranešė, kad autopsijos metu nerasta „jokių įrodymų, kad prie dr. Schockenhoffo mirties būtų prisidėjusi trečia šalis“.

Pasak jo, „preliminarūs“ rezultatai rodo, jog A. Schockenhoffas mirė dėl „širdies ir kraujagyslių problemų vėlų šeštadienio vakarą saunoje, savo namuose, arba gali būti, kad ten užmigo ir mirė nuo didelio perkaitimo“.

Tačiau prokuroras pridūrė, kad vis dar laukiama toksikologinio tyrimo rezultatų, kurie turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.

Pasak K.-J. Diehlo, tyrimas buvo atliktas, „siekiant atmesti visas konspiracijos teorijas, abejones bei spekuliacijas“, kurios gali iškilti vėliau, atsižvelgiant į jo „darbo pobūdį“.

A. Schockenhoffas buvo A. Merkel konservatyviai partijai priklausęs parlamento pirmininko pavaduotojas.

Nuo 2006 metų iki 2014 metų pradžios jis buvo atsakingas už Vokietijos politiką Rusijos atžvilgiu, dažnai reikalaudavo Kremliaus pasiaiškinimo dėl per griežto elgesio su didesnės demokratijos reikalaujančiais aktyvistais ir grupės „Pussy Riot“ narėmis.

2012 metų spalį Rusijos pareigūnai atsisakė su juo susitikti Maskvoje, dėl, pasak rusų, jo „šmeižikiškų“ pareiškimų.

Per Ukrainos konfliktą jis ne kartą ragino sugriežtinti sankcijas Rusijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi