Pasaulyje

2015.09.08 13:45

ES teismas nurodė pašalinti „Hamas“ iš teroristų sąrašo

BNS2015.09.08 13:45

Palestiniečių islamistų kovotojų judėjimas „Hamas“ turi būti pašalintas iš Europos Sąjungos sudaryto teroristinių organizacijų sąrašo, į kurį jis buvo įtrauktas prieš 13 metų, bet jo sąskaitos liks įšaldytos, trečiadienį nutarė vienas Europos teismas.

Palestiniečių islamistų kovotojų judėjimas „Hamas“ turi būti pašalintas iš Europos Sąjungos sudaryto teroristinių organizacijų sąrašo, į kurį jis buvo įtrauktas prieš 13 metų, bet jo sąskaitos liks įšaldytos, trečiadienį nutarė vienas Europos teismas.

2001 metais priimtas sprendimas įtraukti „Hamas“ į tą sąrašą nebuvo pagrįstas ne svarbiais teisiniais argumentais, o „faktiniu kaltės primetimu, perimtu iš žiniasklaidos ir interneto“, sakoma ES Bendrojo Teismo pranešime.

Teismas nurodė, kad trečiadienį paskelbtas sprendimas pagrįstas daugiausiai techninėmis priežastimis ir „neatspindi jokio esmingo įvertinimo, sprendžiant klausimą, ar „Hamas“ turi būti klasifikuojama kaip teroristinė grupuotė“

„Hamas“ lėšos liks laikinai įšaldytos tris mėnesius, per kuriuos ES galės pateikti apeliaciją, pridūrė Liuksemburge įsikūręs teismas.

„Hamas“ sukarintas sparnas buvo įtrauktas į ES pirmąjį kada nors sudarytą teroristinių organizacijų sąrašą 2001 metų gruodį – po tų metų rugsėjo 11-ąją įvykdytų atakų prieš Jungtines Valstijas.

2003 metais ES į tą sąrašą įtraukė ir „Hamas“ politinį sparną.

„Bendrasis Teismas daro išvadą, kad užginčytos priemonės yra pagrįstos ne veiksmais, išnagrinėtais ir patvirtintais kompetentingų institucijų sprendimais, o faktiniu kaltės primetimu, perimtu iš žiniasklaidos ir interneto“, – pabrėžė teismas.

„Hamas“ advokatė Liliane Glock sakė naujienų agentūrai AFP esanti „patenkinta šiuo sprendimu“.

Izraelio premjeras ragina ES palikti „Hamas“ teroristinių organizacijų sąraše

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį paragino Europos Sąjungą (ES) neišbraukti palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ iš Bendrijos sudaryto teroristinių organizacijų sąrašo, kai ES teismas nurodė tai padaryti.

„Tikimės, kad jie nedelsdami grąžins „Hamas“ į tą sąrašą, – sakoma B. Netanyahu pranešime. – „Hamas“ yra žudikiška teroristinė organizacija, kurios chartija sako, jog jos tikslas – sunaikinti Izraelį.“

ES sako tebelaikanti „Hamas“ teroristine grupuote

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pareiškė tebelaikanti palestiniečių islamistų judėjimą „Hamas“ teroristine grupuote, nors vienas Europos teismas įpareigojo išbraukti ją iš Bendrijos sudaryto teroristinių organizacijų sąrašo.

„ES tebelaiko „Hamas“ teroristine organizacija“, – sakė Europos Komisijos atstovė Maja Kočijančič.

Ji pridūrė, jog blokas svarstys savo atsaką į ES Bendrojo Teismo nutartį, ir neatmetė galimybės, kad bus pateikta apeliacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.