Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.17 11:45

J. Bushas sieks JAV prezidento posto

BNS 2014.12.17 11:45

Jebas Bushas, kuris yra vieno buvusio JAV prezidento sūnus, o kito – brolis, antradienį nusprendė pats mėginti užimti Baltuosius rūmus 2016 metais, paskelbęs, kad pradeda pasiruošimą rinkimų kampanijai.

Jebas Bushas, kuris yra vieno buvusio JAV prezidento sūnus, o kito – brolis, antradienį nusprendė pats mėginti užimti Baltuosius rūmus 2016 metais, paskelbęs, kad pradeda pasiruošimą rinkimų kampanijai.

61 metų buvęs Floridos gubernatorius sakė „nusprendęs aktyviai tyrinėti galimybę kandidatuoti“, tapdamas pirmuoju solidžiu respublikonų pretendentu, viešai paskelbusiu savo ketinimus siekti prezidento posto.

Respublikonų stovykloje vyksta žvalgytuvės, aiškinantis, kas galėtų mesti iššūkį numanomai demokratų favoritei Hillary Clinton per rinkimus, kuriuose spręsis, kas pakeis dabartinį prezidentą Baracką Obamą.

Tačiau tokio aukšto rango veikėjui paskelbus savo ketinimus, lenktynės prieš 2016 metų rinkimus gali smarkiai įsibėgėti jau artimiausiu laiku.

Daugelis kitų respublikonų, svarstančių, ar verta kandidatuoti, buvo perspėti, kad laikrodis jau tiksi.

Įkūręs galimybių tyrimo komitetą, J. Bushas galės pradėti oficialiai rinkti lėšas, o toks sprendimas paprastai būna pirmas oficialus žingsnis prezidento rinkimų kampanijos procese.

J. Bušas savo pranešime oficialiai nepaskelbė įsteigęs galimybių tyrimo komitetą, bet jo pažadas „aktyviai nagrinėti šią galimybę“ yra aiškus ženklas JAV politikoje.

„Sausį taip pat planuoju įkurti lyderystės PVK (politinių veiksmų komitetą), kuris padės man vystyti pokalbius su piliečiais visoje Amerikoje, diskutuojant labiausiai kritiškus iššūkius, su kuriais susiduria mūsų išskirtinė šalis“, – nurodė J. Bushas.

Sekmadienį J. Bushas sakė „artimiausiu laiku“ nuspręsiantis, ar seks savo brolio George`o W. Busho, dirbusio prezidento poste 2001–2009 metais, ir savo tėvo George`o H. W. Busho, prezidentavusio 1989–1993 metais, pėdomis.

Senatorius Johnas McCainas, kuris buvo respublikonų kandidatas per 2008 metų prezidento rinkimus, sakė naujienų agentūrai AFP, kad tikėjosi tokio J. Busho pareiškimo.

Mėgindamas užsitikrinti konservatyviojo respublikonų rinkėjų branduolio palaikymą per savo partijos pirminius rinkimus, J. Bushas gali atsidurti nepalankioje pozicijoje, nes septynerius metus nedalyvavo politikoje, o jo pažiūros iš esmės yra centristinės.

Jo galimybes ypač gali temdyti nuosaki pozicija Jungtinėse Valstijose itin opiuose debatuose dėl imigracijos. J. Bushas yra siūlęs išduoti dokumentus kai kurių kategorijų neteisėtiems imigrantams.

„Imigracija bus kritinis klausimas per ateinančius rinkimus“, – žurnalistams sakė respublikonų senatorius Tedas Cruzas, galbūt mėginsiantis kandidatuoti ir griežtai kritikuojantis B. Obamos planą apsaugoti milijonus migrantų nuo deportacijos.

J. Bushas laikomas mažiau ideologiniu veikėju negu konservatorių vėliavnešiai, tokie kaip T. Cruzas, senatorius Randas Paulas, Teksaso gubernatorius Rickas Perry arba buvęs Arkanzaso gubernatorius Mike`as Huckabee.

J. Bushio gali pakišti koją kelios priežastys, įskaitant rinkėjų nuovargį nuo Bushų valdymo.

Jo brolis nuvedė Ameriką į du karus, kurie buvo nepopuliarūs, o jų motina Barbara Bush praeitais metais pripažino, kad rinkėjams „jau gana Bushų“ Baltuosiuose rūmuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi