Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:36

Rusijos pareigūnai aiškinasi, kodėl šalies greitkelyje susidarė 190 kilometrų grūstis

LRT.lt 2015.02.12 21:36

Savaitgalį viename svarbiausių Rusijos greitkelių susidarius 190 kilometrų spūsčiai, į kurią pateko daugiau kaip 4 tūkst. vilkikų, šalies vyriausybė pirmadienį pripažino, kad kelių priežiūrą būtina gerinti. 

Savaitgalį viename svarbiausių Rusijos greitkelių susidarius 190 kilometrų spūsčiai, į kurią pateko daugiau kaip 4 tūkst. vilkikų, šalies vyriausybė pirmadienį pripažino, kad kelių priežiūrą būtina gerinti.

Anot Rusijos žiniasklaidos, kai kurie vairuotojai nuošalioje greitkelio M-10 dalyje, apsuptoje miškų, nejudėdami stovėjo iki 44 valandų. Automobilių spūstis susidarė po gausaus snygio.

Pasak pareigūnų, greitkelyje, esančiame į šiaurę nuo Maskvos, nuo ankstaus pirmadienio ryto eismas vyksta normaliai, tačiau jie pripažino, kad reikia imtis veiksmų, jog panaši situacija nepasikartotų.

Vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas, atsakingas už transporto klausimus, pažymėjo, kad kelių priežiūros tarnybos dirbo neefektyviai.

„Pradėjus snigti, naudota mažiau nei pusė turimos technikos. Daugelis vairuotojų vidurį miško įstrigo neturėdami maisto ir kuro. Tai nėra europietiškas kelias, o rusiškas, miško kelias“, – premjerui Dmitrijui Medvedevui sakė jis.

Nepaprastųjų situacijų ministras Vladimiras Pučkovas problemas apibūdino kaip „gerą pamoką visoms tarnyboms“.

„Jos turi dirbti keliuose, o ne šiltuose savo biuruose“, – įspėjo jis.

Tūkstančiai vairuotojų daugybę valandų buvo priversti laukti savo sunkvežimiuose, kai temperatūra lauke siekė iki 5 laipsnių šalčio.

Anot pareigūnų, jie aprūpinti maistu, tačiau V. Pučkovas pripažino, kad tai ne visais atvejais tiesa.

„Mes turėjome problemų užtikrindami, kad vairuotojai turėtų vandens, maisto ir medikamentų. Sistemos, turėjusios teikti vairuotojams informaciją, nebuvo parengtos“, – sakė jis.

Eismo spūstį sukėlė stiprus snygis penktadienį. Padėtį dar labiau pablogino tai, kai aplink įstrigusius vilkikus pradėjo manevruoti sniego valytuvas, turėjęs sniegą nuvalyti.

Anot vidaus reikalų ministerijos, kamštis nusidriekė 190 kilometrų, jame įstrigo daugiau kaip 4 tūkst. vilkikų.

Pasak D. Medvedevo, kelių priežiūros tarnybos turėtų dirbti efektyviau ir užkirsti kelią tokiems incidentams.

Tačiau premjeras, atrodo, pripažino, kad tokios problemos neišvengiamos, turint omenyje atšiaurias Rusijos žiemos sąlygas.

„Vairuotojai turi pasirengti tam, kad orai mūsų šalyje yra labai sudėtingi, o sniego bus visuomet“, – per televiziją kalbėjo D. Medvedevas.

Eismo policija pirmadienį teigė, kad vidutinis greitis kelyje pirmadienio rytą vėl siekė įprastus 80 kilometrų per valandą. Kamštyje įstrigę automobiliai pajudėjo 2.30 val. ryto vietos laiku.

M-10 greitkelis jungia Maskvą ir Sankt Peterburgą, jis vienas judriausių šalyje. Jis driekiasi per Tverės regioną, esantį už 160 kilometrų į šiaurę nuo Maskvos. Būtent šioje dalyje spūstys buvo didžiausios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi