Pasaulyje

2015.09.08 13:45

ES „vieningai“ palaiko Ukrainą, nors nesutaria dėl sankcijų Rusijai

BNS2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovė antradienį pareiškė, kad 28 šalių blokas toliau vieningai palaikys Ukrainą, nors kai kurios Bendrijos narės spaudžia atšaukti arba sušvelninti sankcijas Rusijai.

Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovė antradienį pareiškė, kad 28 šalių blokas toliau vieningai palaikys Ukrainą, nors kai kurios Bendrijos narės spaudžia atšaukti arba sušvelninti sankcijas Rusijai.

Federica Mogherini per savo pirmąjį vizitą toje karo nuniokotoje šalyje nuo savo paskyrimo rugpjūtį, sakė Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai, kad Briuselis ketina „eiti ranka rankon“ su Kijevu.

„Aptarėme, kokiu būdu Europos Sąjunga, išlaikydama savo vienybę – kuri buvo ir bus – galėtų palaikyti visišką visų Minsko sutarties punktų išpildymą“, – sakė ji, turėdama omenyje trapią Ukrainos taikos sutartį su Rusijos palaikomais sukilėliais.

„Toliau liksime Ukrainoje, siekdami užtikrinti, kad šis konfliktas baigtųsi visiškai gerbiant Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – pridūrė F. Mogherini, buvusi Italijos užsienio reikalų ministrė.

F. Mogherini atvyko į Kijevą tuo metu, kai Briuselyje ruošiamasi priimti sunkų sprendimą – ar mėginti atnaujinti ryšius su Rusija, ar sugriežtinti jai sankcijas dėl palaikymo separatistams, kurie balandį sukilo prieš Ukrainos provakarietišką vyriausybę.

Europos Sąjunga ketvirtadienį surengs viršūnių susitikimą, kurio darbotvarkėje tikriausiai bus klausimų dėl Ukrainos ir santykių su Rusija.

ES narės, tokios kaip Bulgarija ir Italija, taip pat dalis Vokietijos verslininkų ir politikų, nori, kad Bendrija sušvelnintų arba panaikintų sankcijas Rusijai, įvestas po to kai Maskva aneksavo Krymą ir, kaip manoma, pasiuntė savo pajėgas į rytų Ukrainą.

F. Mogherini paskyrimui į ES diplomatijos vadovės postą priešinosi Rytų Europos šalys, visiškai palaikančios griežtas sankcijas Rusijai. Jos įtariai vertina F. Mogherini ankstesnius komentarus, kad ryšius su Maskva reikia palikti atvirus.

Ji taip pat buvo kritikuojama, kad savo atstove priėmė dirbti moterį, kurios vyras dirba vienoje viešųjų ryšių firmoje, atstovaujančioje Rusijos valstybinės dujų eksporto monopolininkės „Gazprom“ interesams.

F. Mogherini anksčiau palaikė pastangas „iš naujo atsigręžti“ į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, o tokiam požiūriui griežtai priešinosi šalys, kurios nori tęsti sankcijas, kol Kremlius grąžins Krymą Kijevui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.