Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Australijoje pradėtas tyrimas dėl kavinėje įvykusios įkaitų dramos

ELTA 2015.09.08 13:45

Australijoje pradėtas tyrimas dėl Sidnėjuje įvykusios įkaitų dramos, pasibaigusiuos kavinės apsiaustimi, praneša BBC.

Australijoje pradėtas tyrimas dėl Sidnėjuje įvykusios įkaitų dramos, pasibaigusiuos kavinės apsiaustimi, praneša BBC.

Policijos komandoms pirmadienį šturmavus kavinę Sidnėjaus centre, žuvo du įkaitai ir juos į nelaisvę paėmęs nusikaltėlis Manas Haronas Monisas. Tarp aukų – 34-erių kavinės vadybininkas Tori Johnson ir 38-erių advokatė Katrina Dawson.

Policija taip pat pradėjo tyrimą dėl įkaitus paėmusio Irano pabėgėlio M. H. Moniso nusikaltimo motyvų. Vyras buvo žinomas kaip ekstremistas ir nusikaltėlis.

Tuo metu Australijoje įtampa ir toliau tvyro. Antradienį šalies sostinėje Kanberoje iš Užsienio reikalų ir prekybos departamento buvo evakuotas visas personalas po to, kai įstaigoje buvo rastas įtartinas siuntinys.

Per spaudos konferenciją Naujojo Pietų Velso policijos pavaduotojo įgaliotinė Catherine Burn nepranešė, ar M. H. Monisas pats nušovė du įkaitus. Ji taip pat nepatvirtino žiniasklaidos pranešimų, esą kavinės vadybininkas T. Johnson buvo peršautas, jam susigrūmus su įkaitus į nelaisvę paėmusiu nusikaltėliu, kuris su savimi turėjo ginklą.

C. Burn pridūrė, kad, pasigirdus šūviams kavinėje, nedelsiant buvo aktyvuotas kritiškos padėties veiksmų planas.

Per operaciją taip pat nukentėjo pareigūnas, kuris vėliau buvo išleistas iš ligoninės, dar trys nukentėję asmenys yra stabilios būklės.

Dar dvi besilaukiančios moterys nebuvo sužeistos, tačiau jos nugabentos į ligoninę dėl jų pačių gerovės.

Dvasininku save vadinęs M. H. Monisas gimė Irane, o į Australiją pabėgo 1996 metais. Pareigūnai tvirtina, kad kol kas nėra jokių įrodymų, jog nusikaltėlio veiksmai galėjo būti susiję su tarptautiniu islamistų judėjimu.

Jis taip pat buvo gerai žinomas Australijos pareigūnams. Vyras buvo susijęs su savo žmonos nužudymu. Be kita ko, jam buvo pareikšti kaltinimai už seksualinius nusikaltimus. Pareigūnai tirs M. H. Moniso veiksmus, atliktus prieš įsiveržiant į kavinę, ir jo naudoto ginklo kilmę. Manoma, kad vyras buvo nestabilios psichikos.

Žmonės iš visos Australijos nelaimės vietoje „Martin Place“ gatvėje žuvusias aukas pagerbia gėlėmis. Netoli „Lindt“ kavinės esančioje bažnyčioje antradienį buvo laikomos mišios aukoms pagerbti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi