Pasaulyje

2014.12.15 20:37

Belgiją paralyžiavo streikas

Gyvenimą Belgijoje paralyžiuoja visuotinis streikas. Profsąjungos reikalauja, kad vyriausybė keistų planus per penkerius metus sutaupyti 11 mlrd. eurų.

Gyvenimą Belgijoje paralyžiuoja visuotinis streikas. Profsąjungos reikalauja, kad vyriausybė keistų planus per penkerius metus sutaupyti 11 mlrd. eurų.

Sustojo viešasis transportas, nedirba dauguma mokyklų, verslo, valstybinių įstaigų, atšaukti lėktuvų skrydžiai. Streiko organizatoriai siekia, kad nenusileistų ir nepakiltų nė vienas lėktuvas, todėl nedirba ne tik Briuselio, bet ir Šarlerua, Lježo, Antverpeno bei Ostendės oro uostai.

„Nuo vakar dešimtos iki šio ryto nė vieno skrydžio virš Belgijos. Briuselio oro uoste jau atšaukta 600 reisų, padariniai milžiniški, 50 tūkst. žmonių neišskris“, – sako Briuselio oro uosto vadybininkė Florence Muls.

Uždaryti ir jūrų uostai, nevažiuoja tarptautiniai traukiniai.

„Norime suduoti vyriausybei ekonominį smūgį, kad pajustų ir atsižvelgtų į mūsų nerimą. Norime, kad biudžeto karpymai būtų padalyti visiems sąžiningai, ne vien tiems, kurie dirba“, – sako profsąjungų atstovė Nadine Marechal.

Profesinės sąjungos Belgijoje pasidalijusios pagal partinę priklausomybę – krikščionių, socialistų ir liberalų. Jos susitelkė prieš Charleso Michelio centro dešinės vyriausybę, kuri dirba nuo spalio ir kuri nori užlopyti biudžeto skyles, per penkerius metus sutaupyti 11 mlrd. eurų.

Profsąjungos nepatenkintos ir planais nuo 2030-ųjų dvejais metais – iki 67-erių – padidinti pensinį amžių, mažinti viešąsias išlaidas ir, svarbiausia, nuo kitų metų nekompendsuoti padidėjusių pragyvenimo išlaidų.

„Vyriausybė kuria naujus planus, bet nedaro nieko, kai didžiosios bendrovės kuria struktūras Liuksemburge, kai vadinamosios šeimos susitaria su mokesčių tarnybomis, kai bendrovės parduodamos už milijardus, bet nemoka nė cento mokesčių, o visi karpymai gula ant paprastų žmonių pečių“, – sako Krikščionių profsąjungos vadovas Lucas Piensas.

Tokio streiko nebūta porą metų, panašios demonstracijos prieš vyriausybių planus taupyti rengiamos ir Italijoje, Ispanijoje, Graikijoje.

Streiko organizatoriai teigia, kad nenori versti vyriausybės, kuri buvo sudaryta praėjus penkiems mėnesiams po rinkimų, tik aiškia žinoti kokia bus Belgijos socialinė padėtis po penkerių metų.