Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.15 19:56

Kinijoje išteisintas paauglys, kuriam prieš 18 metų įvykdyta mirties bausmė

BNS 2014.12.15 19:56

Kinijoje vienas paauglys, kuriam prieš 18 metų buvo įvykdyta mirties bausmė už išžaginimą ir žmogžudystę, pirmadienį buvo pripažintas nekaltu, kai teismas priėmė retą nutartį, atšaukiančią neteisingą apkaltinamąjį sprendimą.

Kinijoje vienas paauglys, kuriam prieš 18 metų buvo įvykdyta mirties bausmė už išžaginimą ir žmogžudystę, pirmadienį buvo pripažintas nekaltu, kai teismas priėmė retą nutartį, atšaukiančią neteisingą apkaltinamąjį sprendimą.

Tas 18-metis, vardu Hugjiltu, dar žinomas kaip Qoysiletu, 1996 metais buvo pripažintas kaltu, o vėliau jam buvo įvykdyta egzekucija Vidinės Mongolijos regione. Tačiau 2005 metais kilo abejonių dėl teismo sprendimo, kai kitas vyras prisipažino esantis kaltas dėl to paties nusikaltimo.

„Vidinės Mongolijos aukštasis liaudies teismas skelbia, kad Hugjiltu originali apkaltinamoji nutartis ... neatitinka faktų ir kad nesama pakankamų įrodymų“, – sakoma to regiono sostinėje Hohote įsikūrusio teismo pranešime.

„Hugjiltu pripažįstamas nekaltu“, – pridūrė teismas.

Skambant sielvarto šūksniams, Hugjiltu motina, tėvas ir brolis sudegino teismo nutarties kopiją ant jo kapo, matoma naujienų portalo „Netease“ paskelbtame vaizdo įraše.

Jo brolis Zhaoligetu sakė portalui Sina.com: „Mano motina palinkėjo jam „ilsėtis ramybėje“ ir tikisi, kad jis galės atgimti.“

Valdančiosios Komunistų partijos lyderiai pažadėjo griežčiau užtikrinti teisinės valstybės principų laikymąsi, tačiau taip pat išlaikyti „kiniškus ypatumus“. Pasak ekspertų, tai reiškia, kad centrinė vyriausybė griežčiau kontroliuos teismų darbą, o ne užtikrins jų nepriklausomybę.

Teismo pirmininko pavaduotojas perdavė Hugjiltu tėvams 30 tūkst. juanių (13,4 tūkst. litų), pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, pridūrusi, kad tie pinigai buvo asmeninė teismo pirmininko dovana, o ne oficiali valstybės kompensacija.

Hohoto, kuriame buvo vykdytas minėtas nusikaltimas, policija nurodė pradėjusi tyrimą dėl pareigūnų, atsakingų už originalią bylą, paskelbė laikraštis „Legal Evening News“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi