Pasaulyje

2019.03.13 15:53

Saudo Arabijoje teisiamos moterų teisių aktyvistės

ELTA 2019.03.13 15:53

Saudo Arabijoje prieš teismą stojo 10 moterų teisių gynėjų, kurios buvo sulaikytos praėjusių metų gegužę pagal kaltinimą valstybei priešiška veikla, rašo BBC.

Žiniasklaidos atstovai ir diplomatai į posėdžių salę neįleidžiami. Išsamus aktyvistėms pateiktų kaltinimų sąrašas nežinomas. Tarp joms inkriminuojamų nusikaltimų - karalystei priešiškų elementų rėmimas, organizuota veikla, kuria siekiama pakirsti šalies saugumą, stabilumą ir nacionalinę vienybę.

Tarp kaltinamųjų - žinomos kovotojos už moterų teises Loujain al-Hathloul, Aziza al-Yousef, Eman al-Nafjan ir Hatoon al-Fassi.

Loujain al-Hathloul 2014 metais kelis mėnesius praleido kalėjime už tai, kad vairavo automobilį. Manoma, kad jos poelgis paskatino diskusiją dėl teisės vairuoti automobilį suteikimo Saudo Arabijos moterims, kurią jos pagaliau gavo 2018 metais.

Paramą aktyvistėms pareiškė daugelis žmogaus teisių gynimo organizacijų, Jungtinių Tautų struktūros ir apie 30 šalių, tarp jų - Kanada. 2018 metų rudenį Kanados vyriausybė paragino paleisti kaltinamąsias, bet Saudo Arabija atsakydama į tai išsiuntė šios šalies ambasadorių iš karalystės ir apribojo prekybinį bendradarbiavimą.