Pasaulyje

2014.12.13 18:43

Dėl nežinomų priežasčių uždaryta oro erdvė virš trijų Ukrainos sričių

DELFI.lt2014.12.13 18:43

Ukrainos valstybinė aviacijos tarnyba neribotam laikui uždraudė keleivinius skrydžius į Charkovą, Dnepropetrovską ir Zaporožę.

Ukrainos valstybinė aviacijos tarnyba neribotam laikui uždraudė keleivinius skrydžius į Charkovą, Dnepropetrovską ir Zaporožę.

Be to, remiantis Ukrainos žiniasklaidos priemonių skelbiamais pranešimais, gruodžio 13 d. viename iš šalies oro uostų nusileido lėktuvas su Rusijos kariais – stebėjimo misijos nariais.

Uždaryta visa oro erdvė nuo Melitopolio iki Charkovo, rašo newsru.com.

Ukrainos valstybinė aviacijos tarnyba praneša, kad dalis Ukrainos oro erdvės uždaryta saugumo sumetimais, tačiau nei Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba, nei „Antiteroristinės operacijos“ pajėgų spaudos atstovai negali pateikti jokių šią situaciją paaiškinančių duomenų.

Pastaruoju metu žiniasklaidos priemonėse pasirodė kelios publikacijos, kuriose – kaltinimai Ukrainos valdžiai dėl neužtikrinto saugumo Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos išvakarėse, kai oro erdvė virš Donbaso teritorijos nebuvo uždaryta.

Vėlų gruodžio 12 d. vakarą Ukrainos valstybinės aviacijos tarnybos vadovas Denisas Antoniukas pranešė, kad ši tarnyba uždraudė vykdyti skrydžius į Charkovo, Dnepropetrovsko ir Zaporožės oro uostus. D. Antoniukas informavo, kad kol kas nėra žinoma, kada skrydžiai bus atnaujinti.

Vis dėlto susidomėjimą kelia ne tik keleivinių skrydžių draudimas. Pranešama, kad viename iš „slaptų“ oro uostų gruodžio 13 d. nusileido karinis lėktuvas, kuriuo į Ukrainą atskrido Rusijos priežiūros misijos atstovai, kurie kartu su Ukrainos kariais ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovais prižiūri, ar Donbase nėra pažeidžiamas susitarimas dėl ugnies nutraukimo.

Remiantis vieno iš oro linijų „Dnepravia“ keleivio pateikta informacija, šių oro linijų atstovai teigia, kad uždaryti oro erdvę nurodė Ukrainos gynybos ministerija, o skrydžiai nebus vykdomi iki gruodžio 15 d.

Rytų Ukrainoje vykdomos „Antiteroristinės operacijos“ pajėgų štabas draudimo vykdyti skrydžius paaiškinti negalėjo.

„Tai tarnybos, kuri priėmė atitinkamą sprendimą, kompetencija. Neturiu jokių paaiškinimų, kodėl priimtas sprendimas uždaryti oro erdvę“, – pareiškė „Antiteroristinės operacijos“ pajėgų atstovas spaudai Aleksejus Dmitraškovskis.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai Andrejus Lysenka taip pat informavo, kad nežino priežasčių, dėl kurių Ukrainos valstybinė aviacijos tarnyba nusprendė uždaryti oro erdvę.

Remiantis neįvardinto šaltinio iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo pateikta informacija, štabas taip pat nieko nežino.

„Antiteroristinė operacija“ vykdoma Donecko ir Luhansko srityse. Miestai, į kuriuos draudžiama vykdyti skrydžius, nėra šioje zonoje. Jei kas nors būtų įvykę, būtų imtasi atitinkamų veiksmų. Mes nieko apie tai nežinome“, – patikino šaltinis.

Skrydžiai į kitus Ukrainos miestus – Odesą, Lvovą ir Kijevą – vykdomi įprastine tvarka.

Nuo šių metų gruodžio 1 d. Ukrainos valstybinė aviacijos tarnyba uždraudė vykdyti skrydžius iš Dnepropetrovsko ir Cahrkovo į Maskvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.