Pasaulyje

2019.03.13 15:00

„Ethiopia Airlines“ vadovas prašo stabdyti „Boeing 737 Max“ skrydžius

LRT.lt 2019.03.13 15:00

Oro linijų „Ethiopia Airlines“, kurioms priklausė šeštadienį aviakatastrofą patyręs lėktuvas, vadovas Tewolde'as Gebremariamas paragino visas valstybes stabdyti „Boeing 737 Max 8“ skrydžius, kol nebus nustatyta, kad šio tipo orlaiviai yra saugūs, rašo BBC.

Per šeštadienį įvykusią aviakatastrofą iš Etiopijos sostinės Adis Abebos pakilęs lėktuvas po kelių minučių skrydžio dingo iš radarų ir sudužo. Žuvo visi 149 juo skridę keleiviai ir 8 įgylos nariai.

Tewolde'as Gebremariamas BBC teigė, kad nors aviakatastrofos priežastys nėra aiškios, yra tam tikrų panašumų su avialinijoms „Lion Air“ priklausiusio to paties tipo lėktuvo sudužimu Indonezijoje praeitų metų spalį. Tuomet žuvo visi 189 juo skridę keleiviai ir įgūlos nariai. Incidento tyrėjai nustatė, kad pilotams sunkiai sekėsi valdyti sistemas, kurios sukurtos užtikrinti lėktuvo nesustojimą.

Po katastrofos Etiopijoje, daug valstybių uždraudė skrydžius „Boeing 737 Max 8“ tipo lėktuvais, tarp jų - Europos Sąjunga, Kinija, Australija, Vietnamas ir Naujoji Zelandija.

Tačiau JAV pareigūnai sako, kad „Boeing 737 Max 8“ tipo orlaiviai yra saugūs. JAV Federalinė aviacijos administracijos (FAA) teigimu, per patikrą nebuvo rasta jokių sisteminių problemų, todėl nėra jokio pagrindo sustabdyti šio tipo lėktuvų skrydžius.

Tewolde'as Gebremariamas sutiko, kad bendrovė „Beoing“ ir FAA turbūt turi svarių priežasčių argumentuoti, kodėl „737 Max 8“ yra saugūs. Tačiau pridūrė, kad reikia būti labai atsargiems ir tie, kurie nusprendė sustabdyti skrydžius šiuo orlaiviu, „turi labai gerą pateisinimą“.