Pasaulyje

2014.12.12 13:39

„Korean Air“ vadovas atsiprašė dėl dukters poelgio

BNS2014.12.12 13:39

„Korean Air“ bosas Cho Yang-Ho penktadienį viešai atsiprašė dėl visuomenės pasipiktinimą ir pajuokas išprovokavusio incidento, kai jo duktė dėl netinkamai patiektų riešutų išvarė iš lėktuvo skrydžio palydovų vadovą.

„Korean Air“ bosas Cho Yang-Ho penktadienį viešai atsiprašė dėl visuomenės pasipiktinimą ir pajuokas išprovokavusio incidento, kai jo duktė dėl netinkamai patiektų riešutų išvarė iš lėktuvo skrydžio palydovų vadovą.

Per televizijos transliuotą spaudos konferenciją Cho Yang-Ho atsiprašė už dukters Cho Hyun-Ah „neprotingą veiksmą“ ir sakė, kad dalis kaltės turėtų tekti jam, už tai, kas jis neaugino jos geriau.

„Tai mano kaltė, – sakė jis. – Kaip (valdybos) pirmininkas ir tėvas prašau visuomenės kilniaširdiško atleidimo“.

Cho Hyun-Ah taip pat buvo šeimos valdomos kompanijos viceprezidentė, bet jos tėvas patvirtino, kad ji atleidžiama iš visų oficialių postų.

Apie Cho Hyun-Ah Pietų Korėjos žiniasklaida pirmuosiuose puslapiuose rašo nuo pat minimo incidento Niujorke, kai ji praėjusį penktadienį privertė į Seulą išskristi turėjusį „Korean Air“ lėktuvą grįžti prie vartų, kad išliptų įgulos vyriausiasis ekonomas.

Cho Hyun-Ah, kuri skrido pirmąja klase, ėmė protestuoti dėl patiektų makadamijos riešutų, kurių ji neprašė, ir dėl to, kad jie buvo patiekti pakelyje, o ne dubenėlyje.

Ji išsikvietė vyriausiąjį ekonomą, kuris, kaip sakoma „Korean Air“ pareiškime, atsakė „melu ir pasiteisinimais“ dėl jo įgulos žinių apie aptarnavimo lėktuve procedūras.

Tada Cho Hyun-Ah nusprendė, kad vyriausiasis ekonomas „nesugeba“ dirbti, ir lėktuvas grįžo prie vartų, kur ekonomas išlipo.

Dėl incidento lėktuvas vėlavo 11 minučių.

Cho Hyun-Ah elgesys Pietų Korėjoje sulaukė didelės kritikos, ji buvo kaltinama smulkmeniškumu ir arogantiškumu, be to, valstybė pradėjo tyrimą dėl galimo aviacijos saugumo taisyklių pažeidimo.

Vėliau penktadienį Cho Hyun-Ah žemai nusilenkė prieš televizijos kameras, kai atvyko į Transporto ministeriją atsakyti į klausimus dėl incidento.

„Nuoširdžiai atsiprašau“, – pasakė rūškana Cho Hyun-Ah žurnalistams vos girdimu, drebančiu balsu. Ji sakė, kad susitiks su tuo įgulos nariu ir „nuoširdžiai atsiprašys“.

Cho Hyun-Ah, kuri vilkėjo juodą ilgą paltą, kalbėjo nuleidusi galvą ir į nieką nežiūrėjo. Tai buvo pirmas viešas jos pasirodymas po gruodžio 5-osios incidento.

Ji patvirtino, kad atsisako visų savo postų, ir pridūrė, kad ketina asmeniškai atsiprašyti to skrydžio įgulos narių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.