Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Kalifornijoje siaučia smarkiausia per kelerius metus audra

BNS2015.09.08 13:45

Apie 150 tūkst. žmonių ketvirtadienį liko be elektros, siaučiant smarkiausiai per kelerius pastaruosius metus audrai JAV Vakarų pakrantėje, nešanti sniegą, smarkias liūtis ir vėjus.

Apie 150 tūkst. žmonių ketvirtadienį liko be elektros, siaučiant smarkiausiai per kelerius pastaruosius metus audrai JAV Vakarų pakrantėje, nešanti sniegą, smarkias liūtis ir vėjus.

Pranešama apie vėjo gūsius, kurių greitis siekia 230 kilometrų per valandą ir smarkiausią per pastaruosius šešerius metus snygį, tačiau šie krituliai vargu ar bent kiek kompensuos istorinę sausrą, varginančią Kaliforniją jau trečius metus.

Audra, prasidėjusi tos valstijos šiaurėje trečiadienio vakarą, tikriausiai tęsis visą penktadienį, sukeldama smarkius potvynius pajūrio teritorijose ir purvo nuošliaužas aukštesnėse vietose.

San Francisko tarptautiniame oro uoste buvo atšaukti apie 240 skrydžių, pranešė vietos laikraščiai, o tokia padėtis žada didelius rūpesčius keleiviams.

Šiuos nepalankius orus į regioną atnešė oro srautas, pramintas „Ananasų ekspresu“ (Pineapple Express) – drėgno oro masė, nusidriekusi nuo Havajų iki JAV Vakarų pakrantės.

„Aišku, kad tai smarkiausia audra, paveikusi Vakarų pakrantę per pastaruosius trejus metus“, – Nacionalinės orų tarnybos atstovas Toddas Morrisas sakė naujienų agentūrai AFP, pridūręs, kad smarkiausi vėjai prognozuojami kalnuose.

Parduotuvės savo vitrinas uždangstė medžio plaušų plokštėmis arba kartono lakštais, o kiti aplink pastatus krovė smėlio maišų pylimus.

San Fransisko įlankos regione buvo sustabdyti keltų reisai, taip pat buvo laikinai uždarytos dvi viešojo transporto sistemos BART stotys.

BART sistemos keleivių skaičius sumažėjo apie 40 proc., nurodė šios sistemos atstovas Jimas Allisonas.

Kalnuotose vietovėse buvo paskelbtas smarkių pūgų pavojus – pirmąkart nuo 2008 metų. Pasak T. Morriso, gali prisnigti iki metro.

San Fransiske, Ouklande ir Marino apygardoje bei kitose Kalifornijos šiaurinėse teritorijose nevyko pamokos mokyklose, o vietos žiniasklaida nurodė, kad San Franciske esantis vaizdingas Didysis plentas buvo dėl visa pikta uždarytas.

Nuo Ramiojo vandenyno šiaurinės dalies atslinkusi neįprastai smarki audra tikriausiai judės į pietus ir pasieks Los Andželą ir San Diegą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.