Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.12 10:31

P. Porošenka: pirmoji para per kurią nežuvo nė vienas Ukrainos karys

ELTA 2014.12.12 10:31

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pranešė, kad tai buvo pirmoji para, per kurią nežuvo ir nenukentėjo nė vienas Kijevo vyriausybinių pajėgų karys, praneša AP.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pranešė, kad tai buvo pirmoji para, per kurią nežuvo ir nenukentėjo nė vienas Kijevo vyriausybinių pajėgų karys, praneša AP.

Ukrainos vadovas, prasidedant trijų dienų vizitui Australijoje, pranešė, kad antradienį prasidėjusios Tylos dienos laikomasi.

„Šiandien yra pirmosios 24 valandos per septynis mėnesius, kai Ukrainoje įsivyravusios tikrosios paliaubos, – „Lowy“ tarptautinės politikos institute Sidnėjuje, aidint aplodismentams, kalbėjo P. Porošenka. – Jūs neįsivaizduojate, kaip man tai svarbu. Tai pirmoji naktis, per kurią nežuvo ir nesusižeidė nė vienas Ukrainos karys. Pirmoji naktis, kai nežuvo ir nesusižeidė nė vienas civilis“, – pridūrė prezidentas.

„Bet tai tik 24 valandos – viskas yra labai trapu“, – teigė Ukrainos vadovas. – Tačiau meldžiuosi, kad šis procesas tęstųsi. Be abejonės, jei būsime išvien – mes laimėsime. Laimėsime ne kariniu atžvilgiu, o pradėsime politinį dialogą, grąžinsime taiką, stabilumą mano tautai, žemynui ir visam pasauliui“, – pažymėjo P. Porošenka.

Karas Ukrainoje pareikalavo daugiau nei 4 300 žmonių gyvybių, privertė šimtus tūkstančių gyventojų palikti savo gyvenamąsias vietas.

P. Porošenka apkaltino Rusiją baudžiant jo šalį už „laisvės pasirinkimą“.

„Tai ne tik karas dėl mūsų nepriklausomybės, – kalbėjo vadovas. – Tai – karas už demokratiją, pasaulinę demokratiją. Tai – karas už saugumą, pasaulinį saugumą“, – pridūrė Ukrainos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi