Pasaulyje

2019.03.13 06:46

Iki „Brexito“ – vos 16 dienų, o Britanija apsisprendimų kryžkelėje: kokios galimybės liko?

Jungtinės Karalystės parlamentui antrą kartą atmetus išstojimo iš Europos Sąjungos planą, trečiadienį laukia balsavimas dėl „Brexito“ be sutarties.

Kai parlamentas antrąkart tvirtai atmetė išstojimo susitarimą, o iki „Brexito“ – vos 16 dienų, lieka kelios galimybės: skyrybos be jokio susitarimo arba „Brexito“ nukėlimas.

Nebent būtų keičiamas premjeras, rengiami pirmalaikiai rinkimai arba ministrė pirmininkė trečią kartą rengtų balsavimą dėl pustrečių metų rengto dabartinio susitarimo.

Bet premjerė Theresa May sako, kad tai neatleis parlamento nuo atsakomybės susitarti, o kokių ateities santykių su Europos Sąjunga jis siekia. 

„Leiskite pasakyti aiškiai: balsavimas prieš išstojimą be susitarimo arba už atidėjimą nesprendžia problemų, su kuriomis susiduriame“, – sakė Jungtinės Karalystės premjerė.

Manoma, kad trečiadienį parlamentas tvirtai atmes galimybę išstoti be jokio susitarimo, nors Th. May nusprendė nenurodyti konservatoriams, kaip balsuoti.

Ketvirtadienį lauktų balsavimas dėl „Brexito“ nukėlimo.

Th. May ir čia paliks parlamentarams spręsti, kiek jį atidėti. Bet neaišku, ar ilgam atidėjimui pritartų „Brexito“ rėmėjai, jie baiminasi, kad ilgainiui visa idėja gali žlugti.

Europos Sąjunga sako, kad padarė viską, ką galėjo, ir, jei Londonas prašys „Brexitą“ atidėti, turės įtikinamai paaiškinti, ar yra prasmės.