Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Paskutinis įkaitu laikytas prancūzas grįžo į tėvynę po trejų metų nelaisvės

BNS2015.02.14 17:02

Paskutinis įkaitus laikytas Prancūzijos pilietis Serge'as Lazarevicius trečiadienį grįžo namo po to, kai pakliuvo į islamistų kovotojų rankas, o jį pasitiko šeima ir prezidentas Francois Hollande'as.

Paskutinis įkaitus laikytas Prancūzijos pilietis Serge'as Lazarevicius trečiadienį grįžo namo po to, kai pakliuvo į islamistų kovotojų rankas, o jį pasitiko šeima ir prezidentas Francois Hollande'as.

Plačiai besišypsantis 51 metų vyras, dėvintis kasdieniškus drabužius, buvo šiltai pasveikintas F. Hollande'o viename kariniame oro uoste netoli Paryžiaus, po to jausmingai apsikabino su motina ir seserimi.

S. Lazarevicius trumpai kirpta barzda juokavo su F. Hollande'u ir savo šeimos nariais, išlipęs iš lėktuvo su dukra.

Numatoma, kad jis bus nedelsiant išvežtas į vieną karinę ligoninę pasitikrinti sveikatos, o vėliau grįš į šeimos ratą, sakė vienas diplomatinis šaltinis.

„Gydytojas jį patikrino lėktuve – jis jaučiasi gerai“, – pridūrė šaltinis.

S. Lazarevicius buvo likęs paskutinis iš keliolikos Prancūzijos piliečių, patekusių į pagrobėjų rankas pastaraisiais metais. Praeitais metais Afrikoje laikytų prancūzų įkaitų buvo padaugėję iki 15. Keturi žurnalistai, sučiupti Sirijos džihadistų, buvo paleisti anksčiau šiais metais.

Kol kas neskelbiama jokio informacijos, kaip buvo užtikrintas S. Lazareviciaus paleidimas, taip pat ar Prancūzija sumokėjo išpirką.

S. Lazarevicius buvo pagrobtas ginkluotų užpuolikų Malyje 2011 metų lapkričio 24 dieną, kai buvo išvykęs į verslo kelionę su kitu prancūzu Philippe'u Verdonu. Atsakomybę dėl to pagrobimo prisiėmė Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM).

Ph. Verdonas, kentėjęs dėl skrandžio opos ir per tankaus širdies ritmo, buvo rastas nušautas praeitais metais, o jo šeimai artimi šaltiniai kėlė prielaidą, kad vyras buvo nužudytas dėl silpnos sveikatos.

S. Lazarevicius, kalbėdamas Nigerio sostinėje po susitikimo su tos šalies prezidentu Mahamadou Issoufou pareiškė: „Numečiau apie 20 kilogramų, bet jaučiuosi gerai.“

„Norėčiau padėkoti Nigerio prezidentui (ir) visiems Nigerio žmonėms, kurie dirbo su Prancūzija dėl mano laisvės,“ – sakė jis.

Vienas šaltinis Malio saugumo tarnybose sakė, kad paskutinis S. Lazareviciaus paleidimo etapas įvyko šiauriniame dykumų mieste Kidalyje.

„Negaliu pasakyti, ar buvo sumokėta kokia nors išpirka arba paleisti kaliniai“, – šaltinis sakė AFP.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt