Pasaulyje

2014.12.09 14:27

Niujorko sinagogoje subadytas tikintysis

BNS2014.12.09 14:27

Sinagogoje Niujorko Bruklino rajone anksti antradienį buvo subadytas tikintysis, kuris tuo metu meldėsi, pranešė policija.

Sinagogoje Niujorko Bruklino rajone anksti antradienį buvo subadytas tikintysis, kuris tuo metu meldėsi, pranešė policija.

Išpuolis buvo įvykdytas „Chabad Liubavič“ bendruomenės – ortodoksinės judaizmo atšakos – pasaulio būstinėje.

Atskubėję policininkai nurodė užpuolikui mesti peilį ir šovė jam į torsą, kai jis metėsi prie vieno pareigūno.

Nuvežtas į ligoninę užpuolikas – 49 metų juodaodis vyras – mirė. Išpuolio motyvai kol kas neaiškūs.

Auka – Izraelio studentas, kuriam buvo subadytas veido šonas, – yra gydoma, sakė Niujorko policijos atstovas Adamas Navarro.

„Chabad Liubavič“ bendruomenės atstovas Izraelyje rabinas Moni Enderis Izraelio armijos radijui sakė, kad ši ataka neatrodo išprovokuota antisemitizmo.

„Su 98 proc. tikrumu galime sakyti, kad tai nebuvo iš anksto apgalvotas neapykantos aktas ar (su) nacionalizmo motyvu (įvykdytas aktas)“, – sakė jis.

Ta sinagoga yra atvira 24 val. per parą ir naktimis į ją sušilti ateina benamiai, sakė rabinas ir pridūrė: „Atrodo, kad įvyko ginčas, kurio metu užpuolikas išsitraukė virtuvinį peilį ir pasakė tam žydų studentui, kad jį nužudys“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.