Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos taikos derybos Minske atidedamos

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad taikos derybos su prorusiškais sukilėliais, dalyvaujant Maskvos ir Europos pasiuntiniams, kurias Kijevas tikėjosi surengti antradienį, buvo atidėtos.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad taikos derybos su prorusiškais sukilėliais, dalyvaujant Maskvos ir Europos pasiuntiniams, kurias Kijevas tikėjosi surengti antradienį, buvo atidėtos.

„Šiandien nieko neįvyks. Konsultacijos tęsiamos“, – vienas URM atstovas sakė naujienų agentūrai AFP.

Kijevas tikėjosi atnaujinti derybas Baltarusijos sostinėje Minske tą pačią dieną, kai vyriausybė paskelbė paliaubas visoje fronto linijoje, bet sukilėliai anksčiau sakė norintys, kad tas susitikimas būtų atidėtas bent iki penktadienio.

Ukrainos kariuomenė anksčiau antradienį pranešė, kad šalies ginkluotosios pajėgos sustabdė karines operacijas šalies rytuose, praneša „Reuters“.

„Ukrainos kariuomenė nutraukė visus kovos veiksmus ir yra pasiruošusi Tylos dienai, tačiau, jei separatistai atakuos, mes atsakysime tuo pačiu“, – agentūrai „Reuters“ telefonu sakė kariuomenės atstovas.

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pranešė, kad vadinamosios kontaktinės grupės susitikimas numatytas ateinančiomis dienomis.

„Kontaktinės grupės susitikimą planuojama surengti per ateinančias dienas. Jame bus aptariamas planas dėl galutinių paliaubų“, – pažymėjo ministras.

Nepaisant rugsėjį pasirašytos paliaubų sutarties, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, nuo to laiko konfliktas pareikalavo beveik 1 000 žmonių gyvybių.

Kaip anksčiau pranešė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, naujas derybų ratas Minske turėjo įvykti gruodžio 9-ąją. Tačiau, kaip manoma, jis neįvyks, o pats Ukrainos vadovas antradienį lankosi Singapūre.

Per kontaktinės grupės susitikimą bus siekiama patvirtinti planus nutraukti ugnį, atitraukti sunkiąją ginkluotę ir organizuoti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų kontrolę.

Rusija: Rytų Ukrainoje įtampos sumažėjimo dar teks ilgai laukti

Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas antradienį pareiškė, kad įtampos sumažėjimo tarp Kijevo vyriausybės ir prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje dar reikės ilgokai palaukti.

Kalbėdamas apie pastaraisiais mėnesiais dėtas pastangas sumažinti įtampą Ukrainos rytuose, S. Lavrovas, duodamas interviu naujienų agentūrai „RIA Novosti“, pažymėjo: „Kol kas visiškai aišku, kad esame toli nuo to tikslo.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.