Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.09 09:49

Los Andželo centre įsiliepsnojęs didelis gaisras paralyžiavo eismą

BNS 2014.12.09 09:49

Didžiulis gaisras, pirmadienį įsiliepsnojęs Los Andželo centre, sunaikino vieną pastatą ir apgadino tris kaimyninius daugiaaukščius, taip pat privertė uždaryti svarbius plentus per rytinį eismo piką.

Didžiulis gaisras, pirmadienį įsiliepsnojęs Los Andželo centre, sunaikino vieną pastatą ir apgadino tris kaimyninius daugiaaukščius, taip pat privertė uždaryti svarbius plentus per rytinį eismo piką.

Apie nukentėjusius žmones nepranešama, tačiau liepsnos, apėmusios nebaigtą daugiaaukštį pastatą netoli dviejų plentų susikirtimo miesto centre, matėsi už daugelio kilometrų, o dėl tirštų dūmų debesų teko uždaryti kaimyninius kelius abiem kryptimis.

„Žvelgiant į šio gaisro dydį, taip pat tai, ką mums pavyko išgelbėti, atrodo stulbinama, nes (gaisras apėmė) tris daugiaaukščius“, – Los Andželo ugniagesių departamento (LAFD) atstovas Jaime Moore'as sakė televizijai „Fox 11“.

Miesto priešgaisrinių tarnybų pareigūnai kol kas negalėjo įvardyti gaisro priežasčių, bet tyrėjai „laikys tai nusikalstamu gaisru, kol nebus įrodyta priešingai“, J. Moore'as aiškino žurnalistams.

Liepsnos beveik visiškai sunaikino nebaigtą statyti septynaukštį gyvenamąjį namą.

Liepsnos apėmė visą kvartalą

Gaisras, kuris prasidėjo apie 1 val. 20 min. vietos (11 val. 20 min. Lietuvos) laiku, apėmė visą kvartalą – apie 121 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją, nurodė pareigūnai.

Statomas gyvenamasis kompleksas miesto centre buvo sukėlęs prieštaravimų tame rajone dėl pėsčiųjų tilto, kurį vystytojai norėjo įrengti, kad gyventojai galėtų kirsti intensyvaus eismo gatves, nurodė dienraštis „The Los Angeles Times“.

Liepsnos greitai išplito pastate, o pareigūnai buvo perspėję, kad pastoliai gali nugriūti ant gatvės, net jeigu gaisras bus suvaldytas.

Gaisras buvo toks smarkus, kad ugniagesiai jautė kaitrą netoliese esančioje savo stotyje, vienas miesto informacijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Taip pat buvo apgadinti trys gretimi pastatai, tarp jų trys aukštai 15-os aukštų Los Andželo apygardos Sveikatos apsaugos departamento pastate, kuris nukentėjo nuo kaitros: įsiplieskė antriniai gaisrai, išsilydė langų žaliuzės, biurų įranga ir pertvaros, suskilo stiklai, informavo LAFD.

Nuo liepsnojančio pastato sklindanti kaitra taip pat suskaldė langus dviejuose kituose kaimyniniuose pastatuose, įskaitant Vandens ir elektros energijos departamento būstinę, esančią už dviejų kvartalų. Stiklo šukės krito ant ugniagesių, nuo žemės vandens čiurkšlėmis vėsinusių pastatus vandeniu.

LAFD vadovo pavaduotojas Josephas Castro sakė, kad greiti ugniagesių veiksmai leido išvengti didelių gaisrų tuose trijuose gretimuose daugiaaukščiuose.

Šiose operacijose dalyvavo daugiau negu 350 ugniagesių – ketvirtadalis miesto kovos su gaisrais pajėgų, LAFD viešosios informacijos pareigūnas Davidas Ortizas sakė naujienų agentūrai AFP.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi