Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.12 22:28

ES: Britanijos parlamento sprendimas didina „Brexito“ be susitarimo riziką

BNS 2019.03.12 22:28

Didžiosios Britanijos parlamento sprendimas atmesti vyriausybės suderėtą „Brexit“ sutartį „reikšmingai“ didina riziką, kad šalis turės išstoti iš Europos Sąjungos neturėdama jokio susitarimo, antradienį perspėjo Bendrija, bet pridūrė, kad išlieka galimybė šį procesą pratęsti.

Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko atstovas sakė, kad jis apgailestauja dėl antradienį vakare įvykusio balsavimo rezultato, bet perspėjo, kad Briuselis laikosi požiūrio, jog „sunku įžvelgti, ką daugiau galime padaryti“.

Tuo metu ES vyriausiasis „Brexito“ derybininkas Michelis Barnier pareiškė, jog Bendrija padarė viską, ką galėjo, kad užtikrintų susitarimą su Jungtine Karalyste dėl sklandaus išstojimo.

„ES padarė viską, ką galėjo, kad padėtų prastumti Išstojimo sutartį. Iš šios aklavietės galima išeiti tik Jungtinėje Karalystėje. Mūsų pasiruošimai (scenarijui) „be sutarties“ dabar yra svarbesni negu kada nors anksčiau“, – sakoma M. Barnier „Twitter“ žinutėje.

Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude`o Junckerio atstovė savo ruožtu sakė, kad Bendrijos narės svarstytų „argumentuotą“ Britanijos sprendimą atidėti išstojimą.

„Jeigu būtų argumentuotas JK prašymas pratęsti („Brexito“ proceso laiką), ES27 būtų pasiruošusios tai svarstyti ir vienbalsiai nuspręsti“, – nurodė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi