Naujienų srautas

Pasaulyje2014.12.08 20:00

Interpolas atsisako skelbti V. Janukovyčiaus paiešką

ELTA 2014.12.08 20:00

Interpolas atsisakė paskelbti tarptautinę buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus paiešką. Tai pirmadienį pranešė leidinys „Ukrainskije novosti“, kuris remiasi Ukrainos generaliniu prokuroru Viktoru Jarema.  

Interpolas atsisakė paskelbti tarptautinę buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus paiešką. Tai pirmadienį pranešė leidinys „Ukrainskije novosti“, kuris remiasi Ukrainos generaliniu prokuroru Viktoru Jarema.

„Šiandien Interpolas nepaskelbė septynių žmonių su V. Janukovyčiumi priešakyje paieškos. Jie (Interpolas) pareiškė, kad V. Janukovyčiaus paieškoje galima įžvelgti politinį persekiojimą“, – papasakojo V. Jarema. Anot pareigūno, šiame sąraše taip pat yra buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka ir buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka.

Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius buvo nušalintas nuo valdžios 2014 metų vasarį. Jis išvyko iš Kijevo ir persikėlė į Rusiją.

Tėvynėje buvusiam prezidentui ir jo aplinkai iškelta daugiau kaip 30 baudžiamųjų bylų.

Teismas sutrukdė paimti 20 milijonų iš V. Janukovyčiaus sąskaitos

Kijevo teismas sutrukdė buvusio Ukrainos prezidento advokatams paimti didelę pinigų sumą iš jo sąskaitos Ukrainos valstybiniame taupomajame banke ("Oščadbank"), praneša "RBK-Ukraina", remdamasi šalies generaliniu prokuroru Vitalijumi Jarema. 

Pasak pareigūno, praėjusios savaitės pabaigoje V. Janukovyčiaus advokatai ketino paimti iš jo sąskaitos 20 milijonų grivinų (apie 3,6 milijono litų), o paskui išvežti pinigus už Ukrainos ribų. "Mums iš anksto apie tai buvo pranešta, ir teismas Ukrainos generalinės prokuratūros teikimu atmetė advokatų prašymą", - pažymėjo pareigūnas. 

Generalinis prokuroras pridūrė, kad žmonės iš V. Janukovyčiaus aplinkos, kurių ieškoma, dabar mėgina trūks plyš pervesti savo aktyvus iš Ukrainos teritorijos. 

Anksčiau, lapkričio mėnesį, Valstybinė finansų stebėsenos tarnyba pranešė, kad V. Janukovyčiaus ir jam artimų žmonių kompanijų sąskaitose iš viso užblokuota 1,42 milijardo dolerių (tiek Ukrainoje, tiek kitose šalyse).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi