Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Malaizijos lėktuvo nuolaužos antradienį turi būti atvežtos į Nyderlandus

BNS2015.09.08 13:45

„Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo nuolaužos antradienį iš Ukrainos bus atgabentos į vieną Olandijos oro pajėgų bazę, kur lėktuvas, tiriant jo katastrofą, bus rekonstruotas.

„Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo nuolaužos antradienį iš Ukrainos bus atgabentos į vieną Olandijos oro pajėgų bazę, kur lėktuvas, tiriant jo katastrofą, bus rekonstruotas.

Sunkvežimių su lėktuvo nuolaužomis kolona iš Ukrainos į Gilzės-Rejeno oro pajėgų bazę šalies pietuose turi atvykti maždaug 14 val. (15 val. Lietuvos laiku), sakoma pirmadienį paskelbtame Olandijos saugumo valdybos (OVV) pareiškime.

„Malaysia Airlines“ lėktuvas „Boeing 777“ liepos 17 dieną buvo numuštas virš separatistų kontroliuojamos teritorijos Rytų Ukrainoje, žuvo visi 298 juo skridę žmonės, kurių du trečdaliai buvo olandai.

Ukraina ir Vakarai kaltina Rusiją parūpinus prorusiškiems separatistams raketą, kuria buvo numuštas lėktuvas, bet Maskva ir separatistai neigia savo atsakomybę ir kaltina Kijevą.

Olandų pareigūnams pavesta nustatyti, kas tiksliai numušė lėktuvą, ir atlikdami savo tyrimą jie rekonstruoja lėktuvo dalį.

Sunkvežimių kolona iš Ukrainos išvažiavo praėjusią savaitę ir antradienį pravažiuos pro aukų artimuosius, kurie nori pamatyti, kaip nuolaužos atvežamos į bazę, nurodė OVV.

„Nuolaužų atvežimas į tą oro pajėgų bazę nebus ceremonialinio pobūdžio ir tiems, kas dalyvaus, nebus leista būti per sunkvežimių atidarymą ar iškrovimą“, – nurodė valdyba.

Rekonstrukcija nebus atvira visuomenei, tačiau aukų artimiesiems bus leista tai pamatyti, jei jie to norės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt