Pasaulyje

2019.03.12 19:27

Aviacijos specialistas paaiškino, kas galėjo lemti „Ethiopian Airlines“ lėktuvo katastrofą

Aviacijos ekspertai vis dar svarsto, kodėl mažiau nei per pusmetį galėjo sudužti du „Boeing“ lėktuvai. Etiopijoje 157 gyvybes prieš kelias dienas nusinešusi aviakatastrofa iškėlė naujų klausimų dėl moderniausio „Boeing 737“ lėktuvo bei pilotų mokymo.

„Manau, kad šiuo atveju tai buvo virtinė pilotų klaidų ir vidinių lėktuvo gedimų“, – LRT TELEVIZIJAI sako aviacijos specialistas Vidas Kaupelis. Jo teigimu, paprastai nelaimingą atsitikimą lemia daug įvairių priežasčių, labai retai vienas lėktuvo gedimas ar viena piloto klaida lemia katastrofos įvykimą.

Pasak specialisto, šios dvi per pastarąjį pusmetį įvykusios aviakatastrofos turi gana daug panašumų.

„Pirmiausia, nukrito to paties modelio lėktuvai. Antra, pati įvykių seka yra labai panaši. Pabrėžtina, kad abiem atvejais žinoma dar labai mažai informacijos, tyrimas vis dar tebevyksta. Visgi kol kas yra gerokai per anksti teigti, kad tokio tipo orlaiviais skristi nėra saugu.

Paprastai tokių didelių katastrofų tyrimai būna labai sudėtingi, trunka keletą mėnesių, tačiau išvados privalo būti pateiktos ne vėliau kaip per metus“, –  teigia V. Kaupelis

Jeigu tyrimo metu paaiškėja, kad lėktuvas turėjo tam tikrų saugumo pažeidimų, stengiamasi kuo greičiau apie tai informuoti visuomenę, pasakoja specialistas.

„Šiuo metu yra apdorojami „Boeing 737“ juodųjų dėžių duomenys, jie turėtų atskleisti daugiau informacijos, ar šio tipo lėktuvai gali būti nesaugūs“, – paaiškina V. Kaupelis.

Plačiau – laidos įraše.

Laba diena, Lietuva