Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Protestai JAV dėl nužudytų afroamerikiečių vėl virto smurtu

BNS 2015.09.08 13:45

Protestai Kalifornijoje dėl virtinės pastarojo meto incidentų, kai policija nužudė jaunus įtariamuosius afroamerikiečius, virto smurtu – demonstrantai plėšė parduotuves ir įvairiais daiktais apmėtė policininkus, kelis iš jų sužeisdami, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Protestai Kalifornijoje dėl virtinės pastarojo meto incidentų, kai policija nužudė jaunus įtariamuosius afroamerikiečius, virto smurtu – demonstrantai plėšė parduotuves ir įvairiais daiktais apmėtė policininkus, kelis iš jų sužeisdami, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Policija prieš minią Berklyje panaudojo ašarines dujas, sakė atstovė Jennifer Coats, kuri nurodė, kad kai kurie demonstrantai daužė virtinas ir plėšė parduotuves.

Kai kurie protestuotojai atgal į policininkus svaidė dūmų ir ašarinių dujų skardines, kiti daužė virtinas riedlentėmis.

„Kelios atsiskyrusios grupės pradėjo į pareigūnus svaidyti plytas, vamzdžius, dūmines granatas ir kitus daiktus“, – sakė J. Coats ir pridūrė, kad keli policininkai buvo sužeisti.

„Buvo pataikyta į daug pareigūnų, vienam pareigūnui pataikė didelis smėlio maišas ir jis vietos ligoninėje yra gydomas dėl išnarinto peties“, – sakė ji.

Buvo apgadinti keli pastatai, tarp jų – bankas ir bakalėjos parduotuvė, buvo įvykdyta daug vandalizmo aktų prieš gyventojų ir policijos automobilius.

Pasak J. Coats, areštuotų ir sužeistų žmonių skaičiai kol kas neaiškūs.

Tačiau dauguma demonstrantų liko taikūs ir ragino laikytis rimties.

„Kodėl jūs, žmonės, plėšiate? Nereikia, mes taikiai protestuojame, neturėtumėt imti prekių iš parduotuvių, kurios mums netrukdo“, – CNN sakė viena moteris.

Tūkstančiai demonstrantų šeštadienį visose Jungtinėse Valstijose jau ketvirtą vakarą iš eilės smerkė vienos didžiosios žiuri sprendimą nepateikti kaltinimų baltajam policininkui dėl juodaodžio šešių vaikų tėvo Erico Garnerio uždusinimo liepos 17 dieną Niujorke.

Protestai buvo daugiausia taikūs. Niujorke žmonės protestuodami gulėjo Didžiojoje centrinėje stotyje, o Vašingtone buvo uždarytos kelios gatvės ir vienas tiltas centre.

Pilietinių teisių aktyvisto Alo Sharptono organizacija „National Action Network“ surengė renginį Harleme, kuriame dalyvavo aktorius Spike'as Lee. Čikagoje NBA žvaigždė Derrickas Rose'as apšilime prieš rungtynes dalyvavo vilkėdamas marškinėlius su užrašu „Negaliu kvėpuoti“.

Tokie buvo paskutiniai žodžiai, kuriuos ištarė 43 metų E. Garneris. Jį policija pargriovė ant žemės Niujorko Staten Ailande, dėl įtarimų pardavinėjus neapmokestintas cigaretes.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi